Akcja `Wybory Książek`

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Akcja `Wybory Książek`

Uczniowie z SP3 wybierali książki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w czerwcu wzięli udział w akcji Ogólnopolskich Wyborach Książek i oddali głosy na książki, które najbardziej podobały im się w ostatnim czasie.

Akcja miała na celu zbadanie prawdziwych preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie z klas 0-III jako najciekawsze tytuły podali m.in. W. Cichonia “Cukierku, ty łobuzie”, J. Bednarek “Niesamowite przygody 10 skarpetek”, G. Kasdepke “Detektyw Pozytywka” . Najciekawsze książki według uczniów klas IV-VIII to m.in. C. S. Lewis “Opowieści z Narnii” , J. Brzechwa “Akademia pana kleksa”, J.Kinney, J. Kinny “Dziennik Cwaniaczka”. Wkrótce udostępniona zostanie szczegółowa lista preferencji czytelniczych naszych uczniów.

Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski. W pierwszej edycji z 2015 r. wzięło udział ponad 450 tys. uczniów. W wyniku wyborów `2024 zostanie opublikowana lista ulubionych książek dzieci i młodzieży z całej Polski. Akcja jest apolityczna i pozbawiona zewnętrznego finansowania. Nikt na niej nie zarabia.

Wyniki ogólnopilskie będą dostępne na stronie www.wyboryksiazek.pl - tutaj link do strony