Miejski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Miejski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej

3 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach odbyła się XVIII edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej kl. II. Jestem przyjacielem przyrody. W zmaganiach konkursowych wzięły udział 2 osobowe reprezentacje z sześciu podstawowych  szkół chojnickich. Konkurs składał się z 14 pytań. Uczniowie m.in. układali: puzzle z ptakami, logo parków, z rozsypani sylabowej nazwy ptaków przylatujących do nas na wiosnę, rozpoznawali mieszkania zwierząt lub owadów.

Po podliczeniu przez komisję uzyskanych przez drużyny punktów :

I m. zajęła  Szkoła Podstawowa nr 5 ( Michał Knopek, Aleksander Szczęsny)

II m. Szkoła Podstawowa nr 1 (Szymon Rekowski ,Małgorzata Gibowska) oraz                                                Katolicka Szkoła Podstawowa ( Krzysztof Kantrzonka, Franciszek Szypryt)

III m. Szkoła Podstawowa nr 3  ( Nikola Łęgowska, Alicja Nita)

IV m. Szkoła Podstawowa nr 8 ( Matylda Ostrowska, Maja Moczadło)

V m. Szkoła Podstawowa nr 7 ( Tymoteusz Gierszewski, Laura Balda)

Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Fundatorami nagród był Park Narodowy ,,Bory Tucholskie’’ oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach. Organizatorzy konkursu p. M. Nowak , I. Szramka , M. Werra serdecznie dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz fundatorom nagród.