Czy zansz swoje miasto? Wyniki konkursu miejskiego

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Czy zansz swoje miasto? Wyniki konkursu miejskiego

14 maja 2019 roku w baszcie Kurza Stopa w Chojnicach zebrała się grupa uczniów chojnickich szkół podstawowych, których bez wyjątku połączyła idea dzielenia się wiadomościami na temat swego miasta. Okazją do tego był coroczny Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie pn. "Czy znasz swoje miasto?" organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach i Muzeum Historyczno – Etnograficzne w Chojnicach. Była to już 18 edycja konkursu. Dwuosobowe zespoły uczniowskie w pierwszej części konkursu napisały niełatwy test z wiedzy o Chojnicach i regionie. Uczestnicy mieli okazję wykazać się znajomością wydarzeń  i dat z historii Chojnic oraz podzielić się wiadomościami o najważniejszych postaciach, które na stałe wpisały się w dzieje regionu. Autorem wszystkich konkursowych pytań  i osobą sprawdzającą wiedzę młodych chojniczan był pan Marcin Synak z Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach. W drugiej, sprawnościowej części konkursu dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania przemieszczając się po chojnickiej Starówce. W ocenie drużyn brany był pod uwagę także czas wykonania zadań. Jak co roku rywalizacja była bardzo wyrównana!

Tegoroczne wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

I m. SP 1  - Jakub Knitter, Adam Knitter

Im. SP 5 - Alicja Cemka, Marianna Karczyńska

II m. SP 3 - Anna Piesik, Konrad Skorupski

II m. SP 7 - Agata Wodowska, Tomasz Storman

II m. Katolicka Szkoła Podstawowa - Lena Płuciennik Marcin Hope

III m. SP 8 - Sara Kąkolewska, Marta Chrząszcz

Organizatorzy konkursu, pan Marcin Synak oraz nauczyciele historii z SP3, pani Lucyna Bardelska i pan Piotr Skorupski bardzo dziękują uczestnikom i ich opiekunom za wzorowe przygotowanie do konkursu. Dzięki Wam, wiemy, że wśród nas chojniczan jest coraz więcej młodych osób, którzy o naszym grodzie wiedzą naprawdę wiele. Brawo!

Fundatorami nagród dla uczniów był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 i Urząd Miasta Chojnice.

(ZSz-P nr 3)