Pix 2019

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Pix 2019

Tajemniczo brzmiący skrót  PIX 2019  to nazwa zorganizowanych po raz pierwszy Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu, czyli multimedialnego konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego formuła, zakres, zadania zainteresowały przede wszystkim uczniów cechujących się doskonałymi umiejętnościami logicznego myślenia, dociekliwych i samodzielnie rozwiązujących napotkane problemy, uczniów których fascynują komputerowe technologie i języki programowania. W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy musieli wykonać ćwiczenia przedkonkursowe, przejść przez szczegółowe eliminacje rozwiązując szereg zadań z zakresu programowania z użyciem zaproponowanej im aplikacji. Poprawne wykonanie 60 % zadań dawało dzieciom szansę udziału w finale konkursu, który prowadzony był w czterech grupach wiekowych. W walce o finał istotny był także czas wykonania zadań. 30 maja 2019 ogłoszono wyniki konkursowych zmagań PIX 2019. W gronie laureatów tej pasjonującej przygody z programowaniem znalazł się Tymoteusz Brunka, uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Tymek zajął drugie miejsce w grupie wiekowej Master. Serdecznie gratulujemy! Brawo!