Tydzień języków obcych

| Opublikowane w: Aktualności
Tydzień języków obcych

W dniach 12.03.-16.03.2018 w naszej szkole język angielski i niemiecki rozbrzmiewały zdecydowanie częściej niż zwykle. Wszystkie przedsięwzięcia takie jak lekcje tematyczne, wspólnie wykonane plakaty, flagi i podobizny skrzata leprikona, a także apel podsumowujący tydzień języków obcych miały motywować do nauki jak również były okazją do fantastycznej zabawy. W piątek ostatniego dnia wspólnie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka patrona Irlandii. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas I -VII, oddziały przedszkolne, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Odbyły się aż dwa apele, podczas których mieliśmy okazję podziwiać występy indywidualne, grupowe i klasowe. Między innymi wysłuchaliśmy gry na pianinie Martyny Majer z klasy Vb „Oda do radości”, piosenki ‘Walking, walking’ w wykonaniu grupy przedszkolnej Pszczółki, piosenki „Cups” - występu przygotowanego przez uczniów klasy Vc, scenki tematycznej „Made in Germany” w wykonaniu klasy VIIe, piosenki „Yes, I can” przygotowanej przez uczniów klasy IIIa i IIIb oraz piosenki „Put on your shoes” zaprezentowanej przez klasę IIa, utworu ‘Issues’ w wykonaniu uczennic z klasy VIa i VId oraz piosenki „Panie Janie” w kilku językach wykonanej przez uczennice klasy Va. Był też czas na wspólny taniec i śpiew publiczności oraz liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych. W tym dniu w całej szkole dominował kolor zielony, a w powietrzu unosił się apetyczny zapach zielonych babeczek i innych przysmaków.