Konkurs ortograficzny

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Konkurs ortograficzny

Piotr Sosiński Mistrzem Ortografii

Piotr Sosiński z klasy III a zwyciężył w szkolnym konkursie ortograficznym klas trzecich. To już kolejny triumf Piotra w ortografii. W listopadowym konkursie ortograficznym, który odbył się, w ramach projektu edukacyjnego „Szkolne dni z patronem”, Piotrek również okazał się najlepszy.

Do konkursu ortograficznego, przygotowanego przez panią Celinę Babińską przystąpili uczniowie klas trzecich. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Celem szkolnego konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością ortografii i interpunkcji polskiej.

Szkolnym mistrzem ortografii okazał się Piotr Sosiński z klasy III a. Drugie miejsce przypadło Adamowi Filipczakowi z III e, a trzecią lokatę zajął Nikodem Hoppe z III b. Wyróżnienia trafiły do rąk: Wita Hajdamowicza z III b, Nikol Poliak z III e oraz Julii Laskowskiej z III d.

Zwycięzca szkolnego konkursu – Piotr Sosiński, będzie reprezentował naszą szkołę w wojewódzkim konkursie ortograficznym klas trzecich, który odbędzie się 23 marca w Gdańsku.