W dniu 16 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Głównego Urzędu Statystycznego w Gdańsku – oddział Chojnice.
Panie przeprowadziły zajęcia otwarte w dwóch klasach na dwóch poziomach edukacji: w klasie
7 b pt. „ STATYSTYKA CO Z NIEJ WYNIKA” i
3 c. pt. „ STATYSTYKA NAS DOTYKA”
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z pojęciem STATYSTYKA oraz działalnością Urzędów Statystycznych oraz uświadomienie znaczenia statystyki w życiu codziennym.
W ramach działań edukacyjnych przeprowadzono zajęcia w formie zabaw, , warsztatów i ćwiczeń.
Uczniowie oglądali filmy związane z realizowaną tematyką, rozwiązywali zadania, odpowiadali na pytania. Przeprowadzali też obliczenia statystyczne np. średnia wzrostu w klasie, wyróżniali słownictwo przynależne do statystyki oraz grupowali elementy w statystyczne zbiory. Tworzyli wykresy kolumnowe i odczytywali tabele statystyczne. Wszystko odbywało się w atmosferze wzajemnej życzliwości i zaciekawienia tematem.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali gadżety od GUS oraz woreczki na przybory szkolne.