Świetny finał Piotra w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego!

| Opublikowane w: Konkursy kuratoryjne
Świetny finał Piotra w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego!

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, Piotr Drobiński z klasy VII c  językiem angielskim  pasjonuje się od dawna, można powiedzieć, że jest z nim za pan brat! Nie są mu obce jego zawiłości, wymowa, pisownia, gramatyka, a do tego doskonale  komunikuje się wybierając obcy język, którego uczy się już kilka szkolnych lat! Pilna nauka angielskiego, rozwijanie w szkole  zainteresowań językiem od kilku lat procentuje wieloma osiągnięciami Piotra na szczeblu konkursów szkolnych, miejskich, rejonowych, ogólnopolskich dla uczniów pasjonatów.

W bieżącym roku szkolnym Piotr Drobiński do swojej listy osiągnięć na polu  j. angielskiego dodał miano finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego corocznie przez Pomorskie Kuratorium Oświaty  i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Niełatwe to zadanie, aby zmierzyć się z innymi  uczniowskimi znawcami  j. angielskiego na szczeblu najwyższym dla uczniów szkół podstawowych. Aby dojść do finału, trzeba było pokonać wiele niższych eliminacji. Podczas etapu szkolnego w październiku 2017 roku Piotr Drobiński triumfował razem z Klaudią Kowalską, uczennicą klasy VIa SP nr 3.
W listopadzie 2017 roku podczas eliminacji rejonowych (powiat chojnicki, człuchowski, kościerski i bytowski), w którym zmierzyło się 56 uczniów, znalazł się w szóstce uczniów zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego konkursu.

15 lutego 2018 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbył się etap wojewódzki, do którego przystąpiło 165 uczniów z województwa pomorskiego. Czas rozwiązywania testu wynosił 90 minut. Zestaw pytań konkursowych składał się z zadań zamkniętych oraz otwartych sprawdzających: umiejętność czytania, pisania i słuchania, znajomość słownictwa i gramatyki, jak również wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych. Podczas konkursu położono również nacisk na różnice językowe między odmianą brytyjską i amerykańską. Uczestników stopnia wojewódzkiego obowiązywał materiał zawarty w podstawie programowej z rozszerzeniem do poziomu B1+ i B2  dla osób samodzielnie, biegle posługujących się językiem obcym.

W marcu 2018 roku Wojewódzka Komisja Konkursowa opublikowała listę laureatów i finalistów na stronie internetowej Centrum Edukacji Nauczycieli. Wśród finalistów znalazł się jedyny chojniczanin, Piotr Drobiński z SP nr 3! Do startu w konkursie zdolnego ucznia przygotowała pani Barbara Trzebiatowska.  Congratulations Peter! We are proud of you!