Rok szkolny się zaczyna...

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Rok szkolny się zaczyna...

2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! W Szkole Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach na wyznaczone godziny stawili się wszyscy uczniowie i z wielką radością, ochoczo rozgościli się w salach odnowionej, przebudowanej, ciepłej szkoły!

Szczególny charakter miało powitanie uczniów czterech  klas pierwszych oraz towarzyszących im rodziców. To z myślą o przyszłych uczniach, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, nastąpiło uroczyste udostępnienie nowego głównego wejścia do szkoły od ulicy Dworcowej. Nowi uczniowie, ich rodzice, goście – Zastępca Burmistrza Miasta, pan Adam Kopczyński, dyrektor Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia, pan Grzegorz Czarnowski oraz gospodarz placówki, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, pan Karol Kołyszko, wicedyrektorzy, przewodnicząca Rady Rodziców, byli pierwszymi, którzy oficjalnie otworzyli nową, główną drogę komunikacyjną w Trójce. Jak podkreślił dyrektor Karol Kołyszko: „To właśnie pierwszoklasiści, teraz mali, niepewni, chociaż ciekawi szkolnego życia, już za kilka szkolnych lat tą samą główną drogą wyjdą stąd i podążą w życie ze zdobytą wiedzą, umiejętnościami, marzeniami i pasjami … A dla nas wszystkich,  ta droga jest pewnego rodzaju powrotem do źródeł, bowiem szkoła przy Dworcowej 6, od początku swego istnienia miała zawsze ten prosty układ komunikacyjny./…/ I co ważne dzisiaj placówka zachwyca swym nowym, odnowionym wizerunkiem i świetnym dostosowaniem do potrzeb uczniów”

Gościom zgromadzonym w sali gimnastycznej na slajdach zaprezentowano dawne fotografie  budynków, które teraz po modernizacji tworzą spójną, wygodną dla jej użytkowników całość. Przy tej okazji dyrektor Kołyszko podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w planowanie i wykonanie prac remontowo - budowlanych, których efektem jest obecny wygląd placówki.

Na uroczystości nie zabrakło też wspomnień z II wojny światowej, wszak szkoła nosi imię Pamięci Kolejarzy Chojnickich. O bohaterskim, patriotycznym zrywie kolejarzy chojnickich 1 września 1939 roku opowiedział zgromadzonym pan Piotr Skorupski. Część patriotyczną zakończył uczeń klasy VIa Ignacy Rutkowski mistrzowsko deklamując wymowny wiersz K.I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”.

Po wspomnieniach chwalebnych czynów kolejarzy pamięci godnych, od których minęło już 80 – lat, nadszedł czas na teraźniejsze, związane ze szkołą wydarzenia. W sali gimnastycznej zawrzało od piosenek przygotowanych przez klasy IIa i IIc oraz Alicję Nitę, solistkę z IIIb. Dzieci przygotowały się do występu pod bacznym okiem wychowawczyń Celiny Babińskiej, Agnieszki Szynalewskiej, Katarzyny Smentek, Hanny Kiedrowicz. Po programie artystycznym nastąpił przydział uczniów do klas oraz uroczyste pasowanie pierwszaków. A od jutra najmłodsi uczniowie, tak jak cała ponad  
700 – osobowa uczniowska gromada w Trójce, zasiądą w ławkach szkolnych. Życzymy wszystkim dobrego, pełnego sukcesów roku szkolnego!

(Z Sz-P nr 3)