Koniec roku szkolnego 2025/2026

| Opublikowane w: Aktualności
Koniec roku szkolnego 2025/2026

Wakacje...! Znowu są wakacje...! Nie ma się co oszukiwać, mimo że lubimy się uczyć i poznawać nowe rzeczy, ostatni dzień roku szkolnego należy do …tych ulubionych! Drodzy Uczniowie  - rok szkolny 2025/2026 przechodzi do historii, czas na zasłużony odpoczynek! Ostatnie zadanie - odbiór świadectw i różnego rodzaju dyplomów, nagród, uścisk dłoni wychowawcy, nauczycieli, dyrekcji i … - wakacje!

Spotykaliśmy się dziś, 26.06.2026 r. oraz wczoraj - grupa Sówki, w sali gimnastycznej według wcześniej ustalonego harmonogramu, aby w sposób uroczysty pożegnać odchodzący rok szkolny. Były przemówienia, podziękowania, gratulacje, a wszystkie twarze zdobiły piękne uśmiechy. O odpowiednią oprawę tego dnia, zadbali uczniowie i nauczyciele - w sali gimnastycznej pojawiła się piękna dekoracja, wystąpił chór szkolny, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam dobrych, radosnych, bezpiecznych wakacji! Niech ten letni czas będzie pełen uśmiechu, słońca, nowych doświadczeń. Wracajcie w szkolne mury we wrześniu wypoczęci, z nową energią i zapałem do pracy, gotowi na nowe wyzwania!

W sposób szczególny, bo ostatni już raz, żegnali się ze szkołą ósmoklasiści. To bardzo ważny moment w życiu młodych ludzi, pierwsza poważna zmiana w życiu i duży krok w stronę dorosłości. Wszystkim towarzyszyło poruszenie: zaczynając od uczniów i rodziców, a kończąc na nauczycielach, w oczach lśniły łzy, wzruszenie odbierało mowę. Nic dziwnego - spędziliśmy wspólnie mnóstwo czasu na nauce, zabawie, rozmowach - czasem tych trudnych! Drodzy uczniowie, dziękujemy Wam za ten czas, za to, że byliście częścią tej szkoły, za Waszą energię, sukcesy, radość! Życzymy Wam rozwoju na miarę Waszych możliwości, pamiętajcie, że jesteście wartością samą w sobie! Idźcie śmiało po swoje marzenia i wspominajcie nas ciepło! Przed Wami nowy etap w życiu - niech każdy z Was znajdzie swoją drogę. Zawsze wierzcie w swoje możliwości, z odwagą i optymizmem patrzcie w przyszłość! Podobne przesłanie płynęło dziś w przemówieniach dyrektora szkoły p. Karola Kołyszko, przewodniczącego rady rodziców, p. Łukasza Masiaka oraz Waszych nauczycieli i wychowawców. Specjalnie dla naszych Absolwentów powstał także film- prezentacja zdjęć -dokumentujący różne wydarzenia z życia klas na przełomie lat szkolnych :https://youtu.be/19kBIOKTJrk

Zapraszamy do przeglądania galerii!

Koniec roku to także różnego rodzaju gratyfikacje i nagrody. Wszystkie zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP3, a były to: w grupie "Sówki" i klasach 1-3 - nagrody książkowe oraz bony w wysokości 25 zł do salonów Empik dla uczniów z osiągnięciami w konkursach w liczbie 119 nagród. W klasach 4-8 bon w wysokości 25 zł za świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 82  uczniów, natomiast bon w wysokości 35 zł za świadectwo z wyróżnieniem i osiągnięcia w konkursach - 69 osób. Z kolei uczniowie z klas 8, mogący pochwalić się świadectwem z biało-czerwonym paskiem oraz osiągnięciami w konkursach otrzymali bon w wysokości 50 zł. Nagrodami zostali także uhonorowani najlepsi sportowcy: Olga Gołuńska oraz Szymon Nalewaj - 75 zł oraz pozostali uczniowie wykazujący się osiągnięciami sportowymi - 18 osób bon 25 zł. Przyznano także bony w  wysokości 50 zł dla uczniów ze średnią 6,0 i wzorowym zachowaniem dla: Poli Wojewskiej, Zofii Trzebiatowskiej, Zofii Krakowiak, Ingi Sulińskiej, Poli Sulińskiej, Zuzanny Spichalskiej, Zofii Krakowiak, a także bony za 100% frekwencję dla: Jakuba Buszaca, Borysa Synaka oraz Igora Synaka. Podobny bon uzyskali uczniowie pomagający przy sprzęcie podczas różnych uroczystości szkolnych: Szymon Nalewaj oraz Szymon Zalewski - Skiba.

Nagrody Specjalne Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców uzyskało 8 uczniów: Zofia Trzebiatowska, Nina Fierek, Antoni Trzebiatowski, Zofia Krakowiak, Natalia Sikorska, Zofia Ryckowska, Anna Skorupska, Nadia Kurlandt był to bon o nominale 100 zł.. Przyznano także wyróżnienia uczniom klas 8. udzielającym swojej pomocy przy obsłudze sprzętu elektronicznego, działającym w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie Szkolnym.

Nagrodą ksiązkową ufundowaną przez radę rodziców zostali także uhonorowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rady.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!