Nasza Wyspa Zagadek

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Nasza Wyspa Zagadek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach lubią bawić się wyobraźnią w ogólnopolskim konkursie „Wyspa Zagadek”.  Kolejny raz uczestniczyli i odnoszą sukces. Spośród wszystkich zgłoszonych prac, aż troje dzieci przestąpiło progi krajowych finałów, które odbyły się w sobotę , 21 września 2019 r. w Gdyni.

Do 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Martyna Majer, Amelia Pawlak i Emilian Gibowski. Wszyscy oprócz Martyny Majer, która z ważnych powodów nie mogła pojechać, uzyskali tytuł FINALISTY. Konkurs prowadzony jest przez Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA ZAGADEK.

W pierwszym etapie uczniowie musieli  odpowiedzieć  na następujące pytania:

  1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie podając kilka zdarzeń ze swojego życia, które będą Twoją odpowiedzią na to pytanie.
  2. Co jesteś w stanie zrobić z codziennych czynności mając zamknięte oczy? Podaj do kilkunastu zróżnicowanych przykładów.
  3. Przepisz swój ulubiony wiersz lub krótki fragment prozy i naucz się go na pamięć. Następnie powiedz go kilka razy głośno, mając zamknięte oczy. Co zauważasz?
  4. Napisz, co by się stało, gdyby wszyscy ludzie przez jeden dzień mieli zamknięte oczy.
  5. Jesteś jak Robinson Crusoe już ponad miesiąc na bezludnej wyspie. Co zrobiłeś w tym czasie?
  6. Napisz, jak przebiegała Twoja praca nad zadaniami i jak doszło do napisania odpowiedzi. Jakie myśli i uczucia temu towarzyszyły?

GRATULUJEMY!