Żywa lekcja historii - W drodze do niepodległości

| Opublikowane w: Aktualności
Żywa lekcja historii - W drodze do niepodległości

22 października 2019 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w żywej lekcji historii przygotowanej przez aktorów Teatru Historycznego Krzysztofa Góreckiego. W sali gimnastycznej przedstawiono zajęcia pt. „Długi wiek XIX – ku niepodległej”. Poruszono w nim zagadnienie powstań narodowo – wyzwoleńczych . Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli podziwiać bogactwo strojów i uzbrojenia walczących. Poznali rolę kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego, nietrudno było też słuchaczom określić różnice powstań listopadowego i styczniowego. W wędrówce przez lata zwrócono uwagę na postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego oraz Naczelnika Józefa Piłsudskiego. Postacie symbole  123 lat traumatycznych doświadczeń Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.