Apel dla Niepodległej

| Opublikowane w: Aktualności
Apel dla Niepodległej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach Święto Niepodległości uczcili okolicznościowym apelem w dniu 8 listopada 2019 roku. W piątkowe przedpołudnie zbliżającą się 101 rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości podkreślili biało – czerwonymi barwami strojów, bądź wpiętymi niepodległościowymi kotylionami. Scenariusz apelu przygotował i apel poprowadził nauczyciel historii, Piotr Skorupski.

Pierwsza część spotkania w sali gimnastycznej skierowana była do najmłodszych uczniów. Uczniowie obejrzeli animację dotyczącą symboli narodowych przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Była to też okazja do wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego – cały Zespół Szkolno – Przedszkolny już wcześniej został zgłoszony do akcji „Szkoła

do hymnu!” polegającej na uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego 8 listopada o godz. 11.11. Przedsięwzięcie było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Druga część apelu dotyczyła polskich noblistów, ludzi którzy swoją pracą, działalnością, twórczością, osiągnięciami naukowymi w piękny sposób sławili imię Polski i są chlubą jej historii. Ich sylwetki przedstawili szóstoklasiści i uczniowie klas siódmych wykorzystując przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne i film. Wszyscy ze swych zadań wywiązali się znakomicie. Pracę uczniów świetnie uzupełniała galeria portretów noblistów wyeksponowana na scenie jako część patriotycznej scenografii przygotowanej przez Małgorzatę Nowak, Ilonę Szramkę, Małgorzatę Górę i Lucynę Bardelską.

 

(Z Sz-P nr 3)