"Żyj z pasją” − gość specjalny w świetlicy szkolnej

| Opublikowane w: Aktualności

W listopadzie świetlicę kas 4-8 odwiedził pan Aleksander Knitter, fotoreporter, fotograf z prawdziwą pasją. Wychowankowie zapoznali się najpierw z pracą fotoreportera, który relacjonuje różnego typu wydarzenia za pomocą zdjęć. Z reguły więc nie siedzi w biurze, ale pracuje w terenie, dokumentując np. koncerty, wystawy. Nasze świetliczaki zwróciły uwagę na to, że fotografowanie zdarzenia są bardzo często interesujące dla szerokiego grona odbiorców. Niektóre zdjęcia trudno się wykonuje, jednak siła i detrminacja pozwala osiągnąć zamierzony cel i doczekać się idealnego ujęcia. A ciekawych, nagrodzonych ujęć w rezentacji, którą przygotował pan Knitter specjalnie dla świetliczków, nie brakowało.

Następnie wychowankowie z zainteresowaniem zajrzeli do plecaka, który na co dzień zabiera pan Aleksander. Znalazło się tam mnóstwo rzeczy- dyktafon, który dał wiele frajdy, ponieważ dzieci mogły nagrać własne przemyślenia i bardzo szybko je odsłuchać; terminarz, akredytacja fotoreportera i oczywiście aparat fotograficzny (główne narzędzie pracy fotografa). Pan Aleksander przygotował również prezentację multimedialną swoich zdjęć oraz artykuły z jego autorskimi, nagrodzonymi zdjęciami w National Georaphic.

Pod koniec naszego spotkania chętne osoby pozowały do wspólnej fotografii. Pan Knitter swoją pasją z powodzeniem pozytywnie "zaraził" naszych wychowanków. DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ, DZIELENIE SIĘ SWOJĄ PASJĄ I WSPANIAŁĄ PRACĄ NA RZECZ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI!