Wyniki półfinału Pixblocks Challange

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Wyniki półfinału Pixblocks Challange

W gronie laureatów pasjonującej przygody z programowaniem znalazł się JAKUB WIENCELEWSKI z grupy wiekowej SKILLED. Serdecznie gratulujemy! Brawo! Życzymy sukcesu w finale;)

Tajemniczo brzmiący skrót  PIX 2019  to nazwa zorganizowanych po raz kolejny Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu, czyli multimedialnego konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego formuła, zakres, zadania zainteresowały przede wszystkim uczniów cechujących się doskonałymi umiejętnościami logicznego myślenia, dociekliwych i samodzielnie rozwiązujących napotkane problemy, uczniów których fascynują komputerowe technologie i języki programowania. W naszej szkole do konkursu przygotowywało się 10 uczniów. Brawo dla wszystkich, ponieważ byli to chętni uczniowie, którzy w ramch zadań dodatkowych, od września w swoich domach poprzez utworzone konta przez nauczyciela, rozwijali swoje zainteresowania. W dniach od 25-29 listopada aby dostać się do finału, musieli wykonać określone zadania z języka programowania-python. Poprawne wykonanie 75 % zadań dało dzieciom szansę udziału w finale konkursu, do którego będzie można przystąpić 5 grudnia między 9:00-21:00. W walce o finał istotne już będzie również tempo wykonania zadań. 9 grudnia 2019 zostaną ogłoszone wyniki finału PIXBLOCKS CHALLANGE 2019.