Spotkanie z muzyką Stanisława Moniuszki

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Spotkanie z muzyką Stanisława Moniuszki

Rok 2019 dobiega końca. U schyłku roku w bibliotece szkolnej dla drugoklasistów odbyły się zajęcia przypominające uczniom, że był to Rok Moniuszkowski, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin kompozytora , twórcy opery narodowej. Z tej okazji 27 listopada 2019 r. uczniowie z klasy II a i b w bibliotece szkolnej wysłuchali ciekawej opowieści o kompozytorze
z wykorzystaniem tekstów „Tatulczyk Moniuszko” Katarzyny Huzar-Czub i „Muzyka pana Moniuszki” Wandy Chotomskiej. Książki czytały dzieciom uczennice Technikum nr 2 w Chojnicach, które przygotowała pani Mirosława Augustyńska, bibliotekarka z szkoły, do której uczęszczają. Oprawę muzyczną z kompozycjami Moniuszki do czytanych tekstów  oraz prezentację multimedialną o kompozytorze przygotowała Marzena Radtke. Tegoroczne czytanie młodszym uczniom było już czwartym wspólnym przedsięwzięciem obu bibliotek.

Dla klasy II b w bibliotece szkolnej także przygotowano czytanie wspomnianych tekstów, obowiązki lektorów przejęli  Martyna i Adam z klasy VIII a.

Oba muzyczno – czytelnicze spotkania były przez drugoklasistów przyjęte z wielkim zainteresowanie i uzupełniały wiedzę o polskiej muzyce narodowej.