Szkolny konkurs języka niemieckiego

| Opublikowane w: Konkursy
Szkolny konkurs języka niemieckiego

 

W Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego wzięło udział pięć drużyn (każdą klasę reprezentowały trzy osoby). Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy kulturoznawczej. Poniżej podajemy zwycięzców.
I miejsce zajęła reprezentacja klasy VII d - Aleksandra Mindak, Klaudia Rolbiecka i Oskar Czupa
II miejsce zajęła klasa VII b - Wiktoria Wagner, Julia Pułkownik, Daniel Polaszek
III miejsce zajęła klasa VII a - Klaudia Drzycimska, Natalia Glazer, Tomasz Rybarczyk
W konkursie na „Pocztówkę z zagranicy” w języku angielskim również mamy licznych zwycięzców. W klasach I-III konkurs wygrał Nikodem Orlikowski z Ib. II miejsce dla Wiktorii Daleckiej z Ic, a III miejsce zajęła Amelia Hinc również z Ic. Wyróżnienia otrzymali Maciej Glaser i Patrycja Lica z Ia. W starszych klasach I miejsce zajęła Marianna Brunka Vb, II miejsce dla Anny Piesik Ve, III miejsce zajęła Klaudia Muszyńska z VI e. Wyróżnienie otrzymali Weronika Piotrowska Vc, Wiktoria Wagner VII b i Amelia Pawlak IV d.
Również w marcu odbyły się klasowe eliminacje do szkolnego konkursu „Pięknego czytania w języka angielskim”. Z każdej klasy maksymalnie 4 osoby, będą mogły stanąć do konkursu. Planowany termin to kwiecień. Wszystkim, którzy przeszli wstępne eliminacje życzymy powodzenia!