Konkurs wiedzy o historii Chojnic na stulecie powrotu miasta do Macierzy!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Konkurs wiedzy o historii Chojnic na stulecie powrotu miasta do Macierzy!

31 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się międzyklasowy finał konkursu wiedzy o mieście i jego historii, który był podsumowaniem działań regionalnych w szkole związanych z rocznicą stulecia powrotu Chojnic do Macierzy. Trzy najlepsze drużyny z klas 4-5 oraz trójki z klas 6-8 przy wielkim aplauzie publiczności zgromadzonej w sali gimnastycznej zmierzyły się z pytaniami przygotowanymi przez nauczycieli historii, Piotra Skorupskiego i Lucyny Bardelskiej. Jak każdego roku pytaniom i zadaniom konkursowym towarzyszył bogaty materiał wizualny, który prezentowany na slajdach zaciekawił wszystkich uczniów i nauczycieli zebranych w sali. Co ważne, widownia także mogła popisać się wiedzą na temat swego miasta. I zrobiła to naprawdę doskonale!

Konkursowy finał bardzo wymownie, symbolicznie, z wielkim przekazem patriotycznym podkreślił także Zespół teatralny „Maskarada” w inscenizacji słowno – muzycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Agnieszki Szynalewskiej.

W roku jubileuszowym, zwycięskimi drużynami w konkursie dotyczącym naszego miasta okazały się:

W grupie starszej:

1. drużyna klasy VI a

2. drużyna klasy VII a

3. drużyna klasy VIII b

W grupie uczniów młodszych:

1. zespół z klasy IV c

2. zespół z klasy V b

3. zespół z klasy V a

Podczas uroczystości nagrodzono też trzy czwartoklasistki, laureatki szkolnego konkursu tworzenia drzew genealogicznych pn. „Moje korzenie”. Cieszą nas też lokaty uczniów SP nr 3 uzyskane w Miejskim Konkursie Historycznym „Śladami  przeszłości” zorganizowanym z okazji 100 rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny przez Urząd Miasta Chojnice i Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach pod patronatem Burmistrza Chojnic. Konkurs wiedzy w kategorii szkół podstawowych wygrał uczeń klasy VII b, Konrad Skorupski, a grupy plastyczne z klas IV - VIII za przygotowane kolaże o Chojnicach także zostały nagrodzone.