Pomorska Liga Zadaniowa Zdolni z Pomorza

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Pomorska Liga Zadaniowa Zdolni z Pomorza

K

Dnia 24.10.2019r. w naszej szkole odbyły się eliminacje I etapu kwalifikacyjnego Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza. Koordynatorem konkursu była Pani Aldona Seregiet. Uczniowie klas VIII zmierzyli się z testem wiedzy chemicznej obejmującej zakres podstawy programowej z klasy VII i VIII. Do etapu powiatowego zakwalifikował się Adam Paprocki uczeń klasy 8a. W II etapie konkursu uczeń musiał rozwiązać 5 rozbudowanych zadań, w tym zaprojektować, wykonać i udokumentować doświadczenie. Treści na etapie powiatowym obejmowały materiał wykraczający poza podstawę programową szkoły podstawowej. W dniu 04.02.2020r. ogłoszono końcowe wyniki etapu powiatowego. Finalistą etapu powiatowego został Adam Paprocki i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14.03.2020r. w Słupsku!

Ogromne gratulacje!!!

Życzymy dalszych sukcesów w tym niebywale trudnym ale i ciekawym przedmiocie, jakim jest CHEMIA!!