Drzwi otwarte szkoły

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Drzwi otwarte szkoły

8 lutego, w sobotnie przedpołudnie SP3 gościła w swych murach przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich najbliższymi - nauczyciele i pracownicy szkoły zachęcali do podjęcia nauki w „trójce”.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Karol Kołyszko, który przybliżył strukturę szkoły oraz podkreślał jej atuty.

Następnie scena została opanowana przez młodych artystów: wystąpiły niezawodne Roztańczone Trójeczki, zaprezentował się chór szkolny a Oliwier Wirkus z klasy Va pochwalił się piękną grą na akordeonie. Największymi oklaskami zostały nagrodzone grupy przedszkolne : Motylki, Jeżyki i Pszczółki, które porwały wszystkich do wspólnego tańca. W żywiołowym występie zaprezentowali się także starsi uczniowie w pokazie sportowym, ukazującym uprawiane w szkole sporty.

Po części artystycznej nastąpiło wspólne zwiedzanie szkoły. Wszystkie drzwi stanęły przed przybyłymi otworem a w poszczególnych salach na dzieci czekało mnóstwo przygotowanych przez nauczycieli atrakcji m.in. : gry, puzzle, kolorowanki, ciastolina, instrumenty, kolorowe i ciekawe książeczki. Swoje specjalne stoisko przygotowało także Bractwo Rycerskie prezentując dawne gry i rozrywki. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się: sala doświadczania świata oraz piwnica integracji sensorycznej.

Nauczyciele bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania rodziców, rozwiewali wszelkie wątpliwości i wspomagali radą.

Szerokie uśmiechy, które gościły na ustach dzieci są dowodem na to, że w murach Sp3 przyszli uczniowie czują się dobrze, a szkoła stała im się bliższa!

Podczas drzwi otwartych w sekretariacie szkoły można było pobrać i wypełnić niezbędne dokumenty aby zapisać dziecko do pierwszej klasy, jednak jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił, przypominamy, że nabór na rok szkolny 2020/2021 wciąż trwa! Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia we wrześniu!