ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI

27 stycznia br. uczniowie naszej wzięli udział w eliminacjach szkolnych konkursu ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI - KONKURSU HISTORYCZNEGO Z OKAZJI 100 ROCZNICY POWROTU CHOJNIC DO OJCZYZNY.  Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Chojnice i Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Chojnice dr Arseniusz Finster. Głównym celem konkursu było przybliżenie młodzieży patriotycznych tradycji związanych z regionem. Zakres tematyczny konkursu obejmował dzieje miasta i jego mieszkańców w latach 1920-1939.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 32 uczniów. Do finału miejskiego, uzyskując  największą liczbę punktów, zakwalifikowali się Konrad Skorupski, Wiktor Wysocki i Jagoda Matthes. Ta trójka uczniów reprezentowała szkołę w etapie miejskim konkursu.

W finale miejskim, który odbył się 30 stycznia br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, wspaniale spisał się Konrad Skorupski zajmując  pierwsze miejsce . Zwycięzcy  gratulujemy !