Zarządzenie Dyrektora ZSP 3

Zarządzenie Dyrektora ZSP 3

Zarządzenie Nr 9/2019/2020

Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3

w Chojnicach z dnia 28.02.2020 r.

w sprawie: stosowania zasad profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa

Na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, rodziców oraz pracowników szkoły

Zarządzam w trybie pilnym:

1. Wywieszenie w widocznym miejscu w szkole i przedszkolu instrukcji dotyczącej mycia rąk oraz innych zasad dotyczących higieny osobistej.

2. Przeprowadzenie przez wychowawców klas i oddziałów przedszkolnych, nauczycieli biologii oraz pielęgniarkę szkolną pogadanek z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania, a w razie złego samopoczucia natychmiastowe zgłoszenie się do pielęgniarki.

3. Zaapelowanie wychowawców klas i oddziałów przedszkolnych do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do szkoły i przedszkola.

4. Zwrócenie uwagi, aby do szkoły i przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy.

5. Poinformowanie uczniów i rodziców, że jeśli nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie mają powodu do obaw.

6. Odwołanie lub nie organizowanie wycieczek do krajów, w których wykryto ognisko wirusa.

7. Poinformowanie rodziców, których dzieci wróciły z terenów występowania koronawirusa
i mają objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

8. Powiadomienie rodziców dzieci do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.
1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368).

Zarządzenie wchodzi w życie dnia 28.02.2020 r.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3