Sukces naszej uczennicy!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Sukces naszej uczennicy!

Z wielką dumą informujemy, że Jagoda Matthes, uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, osiągnęła wspaniały sukces! Zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego przygotowanego dla uczniów szkół podstawowych przez Pomorskie Kuratorium Oświaty  i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Po przejściu przez kwalifikacje szkolne i osiągnięciu prawa startu w eliminacjach rejonowych, a potem wojewódzkich Jagoda fantastycznie poradziła sobie z różnorodnym materiałem literackim. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a Jagoda jako szóstoklasistka  musiała „nadgonić” i uzupełnić wymagane konkursowe treści. Jednak nasza uczennica wspaniale poradziła sobie w tych polonistycznych zmaganiach. Potwierdziła, że potrafi biegle posługiwać się różnymi formami wypowiedzi,  doskonale zna zasady rządzące gramatyką i interpunkcją polską, a także świetnie radzi sobie  z wiedzą o języku i przekazem poetyckim. Efekty pracy Jagody okazały się doskonałe i godne podziwu! Zdobycie prestiżowego tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego jest wielkim, zaszczytnym osiągnięciem. Gratulujemy Ci Jagodo! Jesteśmy bardzo dumni z Twoich dokonań, życzymy jeszcze wielu sukcesów! Brawo!