Nasi pływacy na podium

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Sport
Nasi pływacy na podium

Na podium uczniowie „trójki”, zakończyli udział w miejskich Igrzyskach Dzieci w pływaniu drużynowym. Zarówno reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców naszej szkoły, wywalczyła drugie miejsce.

W Igrzyskach Dzieci w pływaniu drużynowym wystartowali uczniowie chojnickich szkół podstawowych. Oprócz naszych reprezentantów, którzy na zawodach pełnili rolę gospodarza, do rywalizacji przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Zawody, odbyły się zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego.

Igrzyska dziewcząt i chłopców, zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły, odbyły się w chojnickim Parku Wodnym. Celem imprezy było wyłonienie najlepszej pływackiej drużyny z miasta, która rywalizować będzie o tytuł najlepszej ekipy województwa pomorskiego, w kategorii dziewcząt i chłopców.

Uczniowie walczyli stylem dowolnym w sztafecie pływackiej 6 x 25 m. Następnie, każdy z pływaków rywalizował w wyścigu indywidualnym na dystansie 25 m, jednym z czterech styli pływackich: grzbietowym, dowolnym, klasycznym i motylkowym. Do klasyfikacji końcowej liczył się wynik sztafety oraz poszczególne biegi indywidualne.

Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców, podium wyglądało tak samo. Na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie z chojnickiej „piątki”. Druga lokata, w zawodach chłopców i dziewcząt, należała do reprezentantów SP 3. Na trzecim miejscu znalazła się ekipa z SP 1.

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Goss, Nikola Gemba, Roksana Skwierawska, Oliwia Sikorska, Amelia Stanisławska, Daria Skórczewska, Kacper Kuffel, Kawin Koliszewski, Szymon Mrugalski, Borys Hope, Adrian Kosna- Hoffman, Adam Januszewski. Opiekuneami drużyn naszej szkoły była pani Paulina Sobańska i pan Dawid Król.

Gratulujemy naszym pływakom!