Drodzy Uczniowie klas VII i VIII!

Drodzy Uczniowie klas VII i VIII!

Ponieważ nie mamy możliwości spotkania się z Wami osobiście, a zależy nam na utrzymaniu z Wami kontaktu, piszemy do Was tych kilka słów. Wiemy, że jesteście w stałym kontakcie ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Wiemy, ze jesteście pod dobrą opieką. Mamy również świadomość, iż  targają Wami różne uczucia. Obecna sytuacja w kraju zapewne u niektórych z Was wywołuje lęk i niepewność. I to nas nie dziwi. My, zarówno jak i  Wasi rodzice, też się boimy. Chcemy Wam jednak powiedzieć, że ten lęk nie jest oznaką słabości lecz odpowiedzialności.

W sytuacji, gdy w naszym kraju panuje epidemia, my nie musimy być bezbronni. Piszemy do Was najstarszych uczniów „Trójeczki”, bo w Was wierzymy!

Jesteśmy przekonani, że to właśnie Wy będziecie odpowiedzialni. Prosimy Was, pomóżcie swoim rodzicom. Pewnie zapytacie w jaki sposób? Ci z Was, którzy mają młodsze rodzeństwo, mogą otoczyć je opieką, pobawić się z nimi, odrobić z nimi lekcje. Możecie również odciążyć rodziców od obowiązków domowych. Wiemy, że potraficie!

Co jest jednak najważniejsze !!! Nie wychodźcie z domu! Nie spotykajcie się z kolegami! Wytrzymajcie! Wszystko wróci szybko do normy, jeśli wszyscy dostosujemy się do wytycznych naszych mądrych lekarzy.

Nie bójcie się również, że zachorujecie. Jesteście młodzi, pełni sił, myjcie ręce, nie dotykajcie bez potrzeby ust, nosa i oczu. Zarażamy się przede wszystkim drogą kropelkową!  Na pewno Wasi nauczyciele biologii już wytłumaczyli Wam ten mechanizm.

Nie chcemy Was zanudzać, ale jeszcze raz. Pokażcie swoim rodzicom, że jesteście odpowiedzialni, wartościowi i można Wam zaufać! Pamiętajcie, My w Was wierzymy! Pozdrawiamy Was serdecznie i do spotkania w naszej „Trójeczce”.

Dla tych uczniów, którzy potrzebują rozmowy i wsparcia przypominam, że  jesteśmy.  Jeśli zadzwonicie do szkoły i poprosicie o rozmowę z jakimś specjalistą, czyli pedagogiem lub psychologiem,  podajcie swój telefon, powiedzcie z kim chcecie rozmawiać -  na pewno oddzwonimy do Was.  Sekretariat jest czynny codziennie od 8.00 – 13.00.

Wiemy, że potraficie dotrzymać słowa i potraficie miło zaskoczyć nas, rodziców i swoich nauczycieli. Na koniec pamiętajcie, rodzina jest najważniejsza - dbajcie o swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków i wszystkim Wam bliskich.

Pozdrawiamy Was serdecznie – specjaliści szkoły:

Zofia Myszka

Danuta Lamczyk