Miejski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Miejski Konkurs Wiedzy  Przyrodniczo- Ekologicznej

16 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chojnicach odbył się po raz kolejny Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny kl. II szkół podstawowych. Celem konkursu było uwrażliwianie na konieczność ochrony środowiska, zachęcenie uczniów do ,, ekologicznych  zachowań" oraz integrowanie środowisk uczniowskich.  W zmaganiach konkursowych brały udział 2- osobowe reprezentacje poszczególnych szkół podstawowych. Uczniowie odpowiadali na 14 pytań m. in. układali puzzle, rozwiązywali wykreślankę literową,  dobierali  domek dla  zwierzaka, rozwiązywali rebusy ekologiczne. Po zakończonej rywalizacji okazało się, że I m. zajęła reprezentacja SP 5 , II m.  zajęli uczniowie z SP 3, III m. drużyna z SP 7 , IV m. drużyna z SP 1 .

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy wręczone przez Panią dyrektor Zofię Myszkę.  Organizatorzy konkursu p. M. Nowak, I. Szramka i M. Werra serdecznie dziękują opiekunom poszczególnych drużyn za przygotowanie dzieci do konkursu oraz fundatorom nagród  Dyrekcji PN Bory Tucholskie  oraz Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnemu Nr 3 w Chojnicach.