Akcja „Laptop” i „Paczka świąteczna”

Akcja „Laptop” i „Paczka świąteczna”

„Każdy ma coś, co może dać innym”.

(Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)).

Kochani Rodzice i Uczniowie, chcielibyśmy się z Wami podzielić pewnymi sukcesami nas wszystkich.

Potrafimy się dzielić ! Potrafimy się wspierać! Potrafimy pomagać!

Akcja „Laptop”, dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły, rodziców, nauczycieli a przede wszystkim dzięki właścicielowi sklepu „Access point”( panu Łukaszowi Kallasowi i kierownikowi salonu Michałowi Matthesowi), okazała się dużym sukcesem i nasi uczniowie otrzymali konkretną pomoc.

Specjaliści naszej szkoły, wraz z wychowawcami poszczególnych klas,   dokonali rozeznania, jak wygląda   dostępność naszych uczniów do Internetu i do podstawowego  sprzętu. W chwili obecnej udało się pozyskać i naprawić już 8 laptopów. Łącznie wyposażyliśmy w laptopy 21 uczniów naszej szkoły.  W pierwszej kolejności wzięto pod uwagę rodziny wielodzietne. Akcja jest rozwojowa i w pełni koordynowana przez pedagogów szkolnych.

Jako szkoła jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym rodzicom i nauczycielom naszej szkoły, którzy oddali swoje sprzęty dla naszych uczniów. Pan Michał wkłada dużo serca w naprawę tego sprzętu i bezinteresownie poświęca swój czas i wiedzę dla dobra uczniów naszego miasta. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców.

Proszę pamiętać „Każde dobro do nas wraca!”-  czego Panu z całego serca życzymy!

Drugą wzruszającą nas, Dyrekcję i specjalistów szkoły, inicjatywą wypływającą od Was drodzy rodzice, jest „Paczka świąteczna”. Tym razem darczyńcy i pedagodzy szkolni pomoc skierowali głównie do tych rodzin,  w których ,w związku z pandemią, rodzice stracili pracę lub ich status znacznie się pogorszył. Pedagog szkolny bardzo szybko nawiązał kontakt z wychowawcami klas, zrobił zdalne rozeznanie i taka pomoc trafiła już do 11 rodzin naszych uczniów. Nadmienić należy, że pedagog szkolny, dzięki własnemu zaangażowaniu, pozyskał w chojnickich sklepach paczki, które są bardzo wartościowe i mamy nadzieję, że pomogą rodzinom obecnie będącym w trudnej sytuacji materialnej. Serdeczne podziękowania dla tych rodziców, którzy  pomogli je  sfinansować.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, specjalistom szkoły i wszystkim ludziom wspierającym nas w ten trudny czas. Dla nas wszyscy jesteście bohaterami !

Takie inicjatywy cieszą i wzruszają. Trzymajmy się razem i bądźmy razem. Życzymy Wam  drodzy rodzice i  kochani uczniowie dużo zdrowia. Zostańcie w domu  i do spotkania w naszej „Trójce”.

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

Dyrektor:             Karol Kołyszko