Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Kochani!

Przed nami wielkie święto książki – 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym zachęcamy do wspólnej zabawy!

Przygotowałyśmy dla całej społeczności szkolnej dwie akcje czytelnicze.

Pierwsza zabawa to Wybory Szkolne na ulubioną lekturę. Głos na swoją „kandydatkę” może oddać każdy : uczeń, rodzic, pracownik szkoły. W tym celu należy wysłać wiadomość w dzienniku elektronicznym :

- klasy I – III do p.Joanny Orlikowskiej,

- klasy IV – VIII do p. Anny Czajkowskiej.

W tytule wiadomości wpisujemy: WYBORY SZKOLNE, w treści natomiast podajemy tytuł i autora ulubionej lektury/książki – czas na wykonanie tego zadania – do piątku 24.04. Zebrane dane zostaną przez nas opracowane, na ich podstawie stworzymy ranking Waszych ulubionych książek, który na początku przyszłego tygodnia zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

Druga akcja to konkurs plastyczny skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły! Temat pracy: „Okładka mojej ulubionej książki/lektury”, technika i format: dowolne. Zdjęcie pracy należy przesłać do poniedziałku 27.04 na adres mailowy:

- klasy I-III i przedszkole – na mail : joannaorlikowska1c@gmail.com

- klasy IV – VIII na mail: czajkowskaanna987@gmail.com

Laureaci zostaną wyłonieni w czterech kategoriach wiekowych:

- grupy przedszkolne,

- klasy I – III

- klasy IV – VI

- klasy VII- VIII

Dla wszystkich uczestników przewidujemy e-dyplomy w formie elektronicznej, laureaci zostaną nagrodzeni ???? Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia na stronie naszej szkoły ????

Zachęcamy do wspólnej zabawy! Powodzenia!

Joanna Orlikowska

Anna Czajkowska