Nasza e-biblioteka

Nasza e-biblioteka

Nasza szkolna biblioteka na czas zamknięcia szkoły prowadzi e-popularyzację bibliotek cyfrowych oraz darmowych albo prawie darmowych źródeł ebooków, audiobooków. Zapraszamy też na strony internetowe ciekawie prezentujące wiedzę ogólną , gry edukacyjne dla młodszych i starszych uczniów.

Linki do ciekawych stron znajdują się już na stronie szkolnej w zakładce INFORMACJE / podstrona BIBLIOTEKA

Teraz proponujemy kolejne:

Na pierwszym miejscu coś (niestety) aktualnego - książka  Masz tę moc - ebook o koronawirusie. Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj. Można go bezpłatnie zapisać na komputerze w formacie Pdf. Ebook jest wspaniale ilustrowany.

WolneLektury.pl Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów dla starszych czytelników. Nie wymaga logowania.

Polona.pl Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane (zamienione na postać cyfrową) zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Pamiętajcie też, że warto odwiedzić stronę Chojnickiego Centrum Kultury. Każdego wieczoru na Fanpage’u ChCK o godz. 19:00 pojawia się nowe nagranie najbardziej znanych i lubianych baśni czytanych przez Grzegorza Szlangę.. Później nagrania audio są dostępne na stronie https://www.ckchojnice.pl/ . Warto posłuchać , to klasyka baśni!