Tydzien Tolerancji

Tydzien Tolerancji

W naszej szkole jak co roku organizowany jest ważny dla naszej społeczności szkolnej „Tydzień tolerancji”. Niestety w tym roku plany dotyczące obchodów tego tygodnia się pokrzyżowały. Mimo to zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji, która odbędzie się w dniach 23-30 kwietnia. W tych dniach wyraźmy przy pomocy różnych technik czym jest dla nas tolerancja (możemy wykonać np. hasło/ myśl, wystarczy nawet jedno słowo, krótki wiersz, fotografię, rysunek, pracę przestrzenną lub inna technika, która przychodzi do głowy i będzie dotyczyć szeroko rozumianej tolerancji). Pokażmy czym jest dla nas.

Pewnie teraz zastanawiacie się czym jest tytułowa tolerancja. Otóż według słownika PWN to: „poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych”, a według słownika języka polskiego to „poszanowanie poglądów, zachowań i wyglądu innych ludzi”.

Wytwory artystyczne należy do 30 kwietnia przesłać na adres: tolerancjaprace@wp.pl Z nadesłanych prac powstanie wspólny kolarz, który będzie umieszczony na stronie fb lub internetowej szkoły.

Pozdrawiamy was serdecznie

zespół ds. integracji