Powiatowy Konkurs BRD

| Opublikowane w: Konkursy kuratoryjne
Powiatowy Konkurs BRD

Rower w nagrodę

Wiktoria Żmuda Trzebiatowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 oraz Jan Kierski ze Szkoły Podstawowej nr 8 zwyciężyli w klasyfikacji indywidualnej powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W nagrodę każdy otrzymał rower.

Do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanego w chojnickiej „Trójce” przystąpiły reprezentacje 10 szkół, które wcześniej triumfowały w etapach miejskich i gminnych. W rywalizacji szkół podstawowych udział wzięły ekipy: SP Lichnowy, SP Konarzyny, SP 2 Brusy, SP 1 Czersk oraz gospodarze- drużyna SP 3 Chojnice.

Do rywalizacji oddziałów gimnazjalnych przystąpili zawodnicy z: SP Silno, SP 8 Chojnice, SP Konarzyny, SP 2 Brusy i SP 2 Czersk.

Podobnie, jak we wcześniejszych etapach, uczniowie wykazywali się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, następnie pokonywali tor przeszkód, jadąc rowerem by w ostatnim etapie wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

Najlepsze okazały się reprezentacje chojnickich szkół. W rywalizacji podstawówek zwyciężyła ekipa z SP 3 Chojnice w składzie: Mateusz Meyer, Aleksandra Mindak, Wiktoria Żmuda Trzebiatowska i Wiktor Kornel. Najlepsi spośród oddziałów gimnazjalnych okazali się zawodnicy z SP 8 Chojnice w składzie: Jan Kierski, Kacper Czarnowski i Sabina Pick.

Główne nagrody czyli rowery, za triumf w klasyfikacji indywidualnej otrzymali: Wiktoria Żmuda Trzebiatowska z SP 3 Chojnice (szkoły podstawowe) oraz Jan Kierski z SP 8 Chojnice (oddziały gimnazjalne).

Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali dyplom oraz nagrodę indywidualną. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał pan Piotr Skorupski. Najlepsze ekipy reprezentować będą powiat chojnicki w wojewódzkim etapie turnieju BRD.

Klasyfikacja szkół podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach