Zwyciężyć w maratonie!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Zwyciężyć w maratonie!

Tuż po Dniu Bibliotek i Bibliotekarzy do szkoły dotarły wieści o wspaniałym wyczynie czytelniczym naszych uczniów, Alicji Kempińskiej z klasy III a i Bartosza Kuklińskiego z klasy III b. Uczniowie mogą pochwalić się wspaniałym  osiągnięciem związanym z czytaniem książek.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli po raz pierwszy udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pn. Wielki Maraton Czytelniczy. Była to VIII edycja tego czytelniczego wydarzenia odbywającego się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Prezydenta Miasta Gdańsk. Na początku maja na stronie internetowej  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku ogłoszono wyniki konkursu.

Do Wielkiego Maratonu Czytelniczego na czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 697 placówek z 8 polskich województw, a także z Wielkiej Brytanii. W najmłodszej grupie czytelniczej pn. „Spotkacie nowych przyjaciół” adresowanej do klas II – III szkoły podstawowej startowało 199 placówek. Maraton ukończyło 3327 uczniów klas II - III pod opieką 240 szkolnych koordynatorów konkursu. Jury Maratonu przyznało 107 tytułów laureata, 149 tytułów finalisty oraz 110 wyróżnień.

Wśród najmłodszych Maratończyków, którzy ukończyli ten czytelniczy bieg było sześcioro uczniów z klas trzecich a,b,c naszej szkoły. Uczniowie mieli do uważnego przeczytania sześć książek wybranych przez organizatorów. Z każdej trzeba było napisać niełatwy, szczegółowy test. Miano zwycięzców Maratonu wywalczyli Alicja Kempińska z klasy IIIa, która uzyskała prestiżowy tytuł laureatki i Bartosz Kukliński z III b, który może od teraz szczycić się tytułem finalisty Maratonu.

Gratulujemy! Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk. O terminie i sposobie wręczenia nagród oraz dyplomów uczniowie i bibliotekarka szkolna, opiekun Maratończyków, zostaną poinformowani  w specjalnym komunikacie.

Równolegle z Ogólnopolskim Wielkim Maratonem Czytelniczym w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole trwał Szkolny Maraton Czytelniczy klas II i III. Jego wyniki ogłoszone zostaną w czerwcu.