Trójka w trzech kolorach w dniu Tolerancji

| Opublikowane w: Aktualności
Trójka w trzech kolorach w dniu Tolerancji

„Tolerancja, tolerancja to wcale nie jest takie trudne słowo. Tolerancja, tolerancja wystarczy, jeśli pozwolisz mi być sobą”- to fragment piosenki, którą cała społeczność SP 3 odśpiewała w szkolnym dniu tolerancji i przeciwdziałania agresji.

Jak ważna w dzisiejszym świecie jest tolerancja, świadczy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień tolerancji to święto szacunku, akceptacji. W chojnickiej „Trójce” obchodzono szkolny dzień tolerancji w nieco innym terminie niż ten międzynarodowy. Jednak nie data jest najważniejsza, a przesłanie tego święta.

Uroczysty apel, uczniowie klasy VII e wraz z wychowawczynią panią Ewą Murawską, rozpoczęli od przypomnienia szkolnym kolegom, czym jest tolerancja według deklaracji UNESCO. Uczniowie SP 3 uświadomili sobie, że każdego dnia śmiejemy się z innych, oceniamy, krytykujemy, często zapominając o tym, że to rani i krzywdzi innych. Pamiętać należy jednak, że każdy z nas jest równie ważny i pomimo wielu różnic, łączy nas tak naprawdę jeszcze więcej.

Podczas apelu ogłoszono również wyniki konkursów plastycznych, zorganizowanych w ramach szkolnego święta pt. „Pomagam, bo lubię.”. Najmłodsi z klas I – III wykonali prace plastyczne a uczniowie starsi z klas IV – VII komiks.

Uczniowie tego dnia ubrali się w trzech kolorach: niebieski –symbol osób z autyzmem, biały – niepełnosprawność oraz pomarańczowy –symbolizujący osoby z zespołem Downa. W kolorach tych były też balony, które każda klasa wypuściła w niebo. Na zakończenie akcji, na szkolnym boisku każda klasa posadziła bratki, jako symbol pamięci.

tekst i fot. zsp3