Maraton czytelniczy

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne, Ogłoszenia
Maraton czytelniczy

Gdańsk, dn. 12 maja 2020 roku

Informujemy, że do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 697 placówek z 8 polskich województw: Lubelskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Pomorskiego, Śląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, a także dwóch szkół z Wielkiej Brytanii.

Protokoły zbiorcze nadesłało 648 placówek. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 szkolnych koordynatorów konkursu.

Wyniki IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki”

Do tegorocznej edycji WMC „W lustrze książki” adresowanej do klas VII – VIII szkoły podstawowej zgłosiło się 206 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłało 166 szkół. Maraton ukończyło 1144 uczniów pod opieką 271 szkolnych koordynatorów konkursu.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie:

Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 94 (dziewięćdziesiąt cztery) tytuły laureata, 101 (sto jeden) tytułów finalisty oraz 133 (sto trzydzieści trzy) wyróżnienia, a nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk.

UWAGA!

W tej kategorii wiekowej dwie uczennice naszej szkoły zdobyły zaszczytny tytuł FINALISTY.

Są to Martyna Majer z klasy 7b i Emilia Hoppe z 7c

Ponadto w Wielkim Maratonie Czytelniczym w klasach 7-8 uczestniczyli następujący uczniowie:

Adam Paprocki            8a

Wiktoria Kroplewska 8d

Nikolan Szreder           7c

Kalina Głomska            7c

Artem Voloshchenko 7c

Anna Piesik                   7e

Tymon Moczadło        8b

Gratulujemy finalistkom oraz uczestnikom za aktywny udział w konkursie i godne reprezentowanie szkoły.

XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego

„ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

Do tegorocznej edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiło się 227 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłały 222 placówki. W Maratonie uczestniczyło 2654 uczniów i 313 nauczycieli.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie:

Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała osiemdziesiąt cztery tytuły laureata, sto pięćdziesiąt osiem tytułów finalisty i sto dwadzieścia jeden wyróżnień. Nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, wśród których wyróżnienie zdobyła Lena Remus z klasy 6d -  GRATULACJE!

Pomimo, że na liście wyróżnionych dzieci nie było: Filipczak Martyny z 6c, Marianny Gibowskiej z kl. 6a, Amelii Zblewskiej z kl. 5c i Haneen Elsherbini z kl. 6c to zasługują one na szczególną pochwałę z uwagi na  zdobycie bardzo wysokiej liczby punktów graniczącej z wyróżnieniem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Kimel Zofia              4b

Adam Filipczak     5e

Drybczyńska Żaklina 6d

Pestka Krzysztof 6a

O terminie i sposobie wręczenia nagród oraz dyplomów uczniowie i ich opiekunowie zostaną poinformowani w specjalnym komunikacie.