Biblioteka szkolna - zwrot wypożyczonych książek i użyczonych podręczników

Biblioteka szkolna - zwrot wypożyczonych książek i użyczonych podręczników

Biblioteka szkolna - zwrot książek i podręczników

Zwroty książek wypożyczonych przez ósmoklasistów oraz zwroty podręczników używanych przez ósmoklasistów w roku szkolnym 2019/2020

1. Uczniowie klas ósmych zobowiązani są oddać do biblioteki wszystkie wypożyczone przez nich książki i używane przez nich podręczniki szkolne.
  2. Zwrotów książek wypożyczonych i podręczników użyczonych uczniom klas ósmych dokonujemy w dni wyznaczone na egzaminy ósmoklasistów
    16 – 17 – 18 czerwca 2020 r.
  3. Wszystkie wypożyczone przez ósmoklasistów książki należy zapakować do reklamówek oraz włożyć do reklamówek kartkę z imieniem, nazwiskiem, klasą.
  4. Wszystkie używane przez ósmoklasistę podręczniki (w komplecie!) pakujemy również do reklamówki, wkładamy do środka  kartkę z imieniem, nazwiskiem, klasą.
  5. Tak przygotowane reklamówki, zabezpieczone przed rozerwaniem,  zostawiamy w dniu egzaminów w koszach wystawionych przy wejściu do szkoły, z którego korzystają ósmoklasiści udając się na egzamin.

- reklamówki  z książkami wypożyczonymi do czytania trafiają do kosza KSIAŻKI 8 , np. a, b, c, d, e

- reklamówki z wypożyczonymi podręcznikami. trafiają do kosza PODRĘCZNIKI 8 , np. a, b, c, d, e

6. O wywiązaniu się z obowiązku zwrotu wszystkich książek i kompletu podręczników  uczeń informuje           wychowawcę. Informuje też o ewentualnej przyczynie niewywiązania się z obowiązku zwrotu w/w wydawnictw.

7.Wychowawca na liście uczniów odnotowuje zwrot książek i kompletu podręczników.

8.Rodzice potwierdzają dokonanie zwrotu książek i kompletu podręczników przez ucznia zawiadomieniem               wychowawcy klasy poprzez dziennik elektroniczny. . Wymagana jest naprawa zwracanych

wydawnictw,wyprostowanie kartek, sklejenie rozdarć.

9.Po upływie okresu kwarantanny dla materiałów papierowych (3 dni)  kompletność  książek i podręczników oraz stopień ich zużycia będzie sprawdzany.

10.  Za książki i podręczniki zniszczone lub zagubione odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni ucznia. Są zobowiązani do zakupu nowej pozycji książkowej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza bądź nowego podręcznika w ustalonym terminie.

Uwaga! Rodzice uczniów klas I – VII -  komunikat dotyczący wypożyczonych książek oraz używanych przez uczniów podręczników

Uczniowie przechowują przez okres wakacji wypożyczone książki (lektury) i użyczone im podręczniki szkolne u siebie w domu. Książki i podręczniki uczniowie zwrócą do szkoły w ostatnim tygodniu sierpnia, bądź na początku września. O terminie zawiadomimy rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

Jeżeli rodzina zmienia miejsce zamieszkania bądź uczeń zmienia szkołę i nie będzie uczęszczał do SP nr 3 w roku szkolnym 2020/2021 rodzice są zobowiązani do oddania wypożyczonych przez ucznia książek (lektur) i podręczników poprzez włożenie ich do reklamówek wraz z podpisaną kartką( imię , nazwisko, klasa) i pozostawienie ich w koszach wystawionych przy wejściu do szkoły, a także telefonicznie poinformowanie o tym fakcie sekretariatu szkoły oraz wychowawcy (telefonicznie bądź przez e dziennik)