Prezent dla uczniów z okazji Dnia Dziecka`2020

Prezent dla uczniów z okazji Dnia Dziecka`2020

Prezent na Dzień Dziecka`2020  dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach!

Dzień Dziecka, to najradośniejsze święto wszystkich dzieci. Zawsze przypada w okresie roku szkolnego, toteż w kalendarzu zajęć i uroczystości szkolnych ma ważne miejsce, zawsze podkreślone miłymi wydarzeniami z akcentem zabaw i uczniowskiego świętowania.

Ta tradycja od lat pielęgnowana w Szkole Podstawowej nr 3, w tym roku zmierzyła się z trudnym problemem epidemiologicznym covid - 19, jaki objął nasz kraj. W szkole nie odbywają się codzienne lekcje, uczniowie nie zasiadają dzień za dniem w ławkach szkolnych… Nie znaczy to jednak, że dyrekcja szkoły zapomniała o dziecięcym święcie i tradycyjnym upominku w Dniu Dziecka. W szkole na uczniów czeka prezent – wielki, kolorowy, zapraszający do zabawy i relaksu wśród zieleni!

Drodzy uczniowie, tuż przed 1 czerwca 2020 r. dyrektor szkoły, Karol Kołyszko odebrał od wykonawcy nowy obiekt sportowo – rekreacyjny dla Was! Jest nim nowy, wygodny, bezpieczny, kolorowy plac zabaw ze wspaniałymi atrakcjami i miejscem do rekreacji! Podczas odbioru nowej inwestycji obecni byli przedstawiciele Rady Rodziców, przewodnicząca, pani Monika Kolinska i pan Łukasz Masiak.

Nowy plac zabaw powstał na miejscu użytkowanego od 2010 roku obiektu z rządowego  programu „Radosna  Szkoła”. Niestety plac „Radosna Szkoła” nie przetrwał  próby czasu i od dawna nie służył dzieciom. Kostki sztucznego podłoża, elementy drewniane zainstalowanego wyposażenia mimo systematycznych napraw, przeglądów i impregnacji pod wpływem warunków atmosferycznych uległy zniszczeniu, wręcz rozpadły się.

Po siedmiu latach istnienia ze względów bezpieczeństwa obiekt rekreacyjny trzeba było wyłączyć z użytkowania. W tym roku udało się jednak zabezpieczyć środki finansowe w budżecie szkoły, aby plac zabaw mógł ponownie służyć dzieciom. Prace remontowe  wykonane w czasie, kiedy uczniowie nie przebywali w szkole, objęły całkowity demontaż podłoża i zniszczonych urządzeń. Osadzono i zamontowano nowe, atrakcyjne, trwałe, kolorowe wyposażenie placu wykonane z części aluminiowych z elementami tworzyw sztucznych. Wszystko z zachowaniem stref bezpieczeństwa dla osób korzystających z nowego obiektu. Podłoże wykonano z jednolitego, miękkiego materiału sztucznego. Wygospodarowano także część trawiastą, a świeży, wypielęgnowany trawnik do zabaw już cieszy oczy!

Sytuacja epidemiologiczna covid- 19 nie pozwala obecnie na bezpośrednie przekazanie placu dzieciom, ale gdy tylko warunki na to pozwolą, zostanie on im oddany do przetestowania w zabawie i długiego użytkowania! Obecny czas oczekiwania na dzieci wykorzystany zostanie na pielęgnację nowego trawiastego podłoża, a sztuczna nawierzchnia spokojnie wyschnie, ugruntuje się i odparuje lotne składniki, po to by za jakiś czas zabawa na placu była jeszcze przyjemniejsza.

Wraz z fotografiami z przekazania nowego placu zabaw w dniu 28 maja 2020 roku, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły przekazują Wam uczniowie najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, niech Wasz czas dzieciństwa będzie radosny, niezapomniany, obfitujący w wydarzenia warte zapamiętania i miłych wspomnień, a sytuacja pandemii koronawirusa pozwoli Wam wkrótce wrócić do szkoły, bardzo za Wami tęsknimy! Wielkie słowa uznania przekazujemy także rodzicom naszych uczniów, to dzięki Waszym staraniom, pracy, zaangażowaniu - razem możemy sprostać wymogom obecnych trudnych dla edukacji czasów. Bardzo Wam za dobrą współpracę, współdziałanie dziękujemy i bardzo serdecznie pozdrawiamy!