Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do maila przesłanego w dniu 5 czerwca br. informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków stypendialnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego.  Generatory stypendialne są dostępne pod poniższymi linkami:

1. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego finansowane z budżetu województwa pomorskiego (stypendia „budżetowe” w zakresie edukacji ogólnej) - link
  2. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja” (stypendia „unijne” w zakresie edukacji ogólnej) – link

Nabór wniosków stypendialnych będzie trwał do 31.07.2020 r.

Jednocześnie informujemy, że:

• nabór wniosków stypendialnych w ramach projektu Zdolni z Pomorza realizowany jest poprzez Lokalne Centra Nauczania Kreatywnego,
  • nabór wniosków stypendialnych w  ramach projektu Programy motywacje dla uczniów pomorskich szkół zawodowych zostanie ogłoszony w dniu 17.08.2020 r.

Informacja o uruchomieniu generatorów stypendialnych jest także dostępna na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: https://des.pomorskie.eu/.

W załączeniu przesyłamy także ujednolicone wersje regulaminów stypendialnych wraz z graficznym schematem przedstawiającym proces przygotowania wniosków stypendialnych.

Prosimy o przekazanie powyższych informacji wszystkim dyrektorom szkół, w tym dyrektorom szkół niepublicznych działających na Państwa terenie, a za ich pośrednictwem także nauczycielom i uczniom oraz – w miarę istniejących możliwości – rodzicom.

Szanowni Państwo,

Nabór wniosków stypendialnych będzie trwał do 31.07.2020 r.

Jednocześnie informujemy, że:

Regulamin przyznawania stypendium