Mili Absolwenci i ich Rodzice

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Mili Absolwenci i ich Rodzice

Mili Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 – uczniowie klas ósmych 2019/2020,

za wami ostatni rok nauki w szkole podstawowej, rok trudny, nietypowy ze względu na jego przebieg. Kiedy we wrześniu 2019 r. rozpoczynaliście ósmą klasę, chyba nikt nie przypuszczał, że tryb nauki w drugim półroczu będzie miał charakter izolujący od szkolnych murów, kolegów, będzie to czas z nauczaniem zdalnym, a do pierwszego edukacyjnego egzaminu przystąpicie w reżimie sanitarnym, w maseczkach ochronnych, przyłbicach, odseparowani od siebie. To była wielka próba, taki cywilizacyjny, nieprzewidziany  sprawdzian. Mimo trudności, wielu obaw dorosłych, daliście radę! Bo kto jak nie Wy!

Daliście się poznać jako wytrwali w działaniu, chętni do pracy w klasowych zespołach, w szkolnym wolontariacie, zaprawieni w sportowych bojach, startujący w przedmiotowych, językowych, artystycznych konkursach i projektach, zdobywcy laurów, finałów i wyróżnień.

Każdy udział w wydarzeniach, w których popisać się trzeba wiedzą i umiejętnościami albo dać z  siebie coś dobrego - to wielkie wyzwanie i doświadczenie na przyszłość. Chcieć to móc! Bądźcie zawsze otwarci na nowe wyzwania. Godnym pochwały jest sprawdzać się w działaniu, poszerzać swoje zainteresowania i wiedzę, być aktywnym, zaangażowanym, przezwyciężać swoje słabości, niechęci, dążyć do spełniania marzeń, a przede wszystkim być zawsze otwartym na ludzi i świat. To ważne zadanie na przyszłość.

Każdy z Was – młodych ludzi posiada niepowtarzalną indywidualność, potencjał, siłę, predyspozycje, sprawności, talenty. Pamiętajcie o tym. Tu w szkole podstawowej poznaliście swoje mocne strony, nauczyliście się odsłaniać je, wykorzystywać, doskonalić,  teraz czas rozwinąć skrzydła i szukać własnej drogi na przyszłość.

Życzę Wam, aby wszystko, co już wypracowaliście, zdobyliście w szkole podstawowej zaprocentowało w przyszłości. Rozpoczynacie nowy etap w życiu, będzie on prowadził ku dorosłości. Jesteście do niego dobrze przygotowani. Kierujcie się zawsze dobrym sercem, rozumem, młodzieńczą werwą! Takie cechy staraliśmy się w szkole wzmacniać i pielęgnować. Pamiętajcie, nabyta wiedzy i umiejętności to ważna, mocna podstawa, ale o wartości człowieka decyduje też to, co ma w sercu, jakie ma wnętrze. Miejcie więc szacunek dla innych ludzi, dla otoczenia, przyrody, dzisiaj to jeden z najważniejszych wyróżników i niezawodna miara harmonijnego życia w społeczeństwie. Świat i przyszłość na Was czeka. Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie. Powodzenia!

Zwracam się też do Was drodzy rodzice ósmoklasistów. Macie wspaniałe dzieci,
a swoją postawą wobec wymogów i oblicza zdalnej edukacji, jaką przyszło nam organizować pokazaliście, że można na Was liczyć w trudnych sytuacjach. Ostatni rok nauki uczniów klas ósmych w szkole podstawowej, jak nigdy zbliżył dom rodzinny i szkołę. Dziękuję Wam za dobrą współpracę, współdziałanie, aktywność, energię, cierpliwość i oparcie dla uczniów.

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach,
Karol Kołyszko