Pracownicy SP nr 3

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Pracownicy SP nr 3

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi!

Za nami trudny rok pracy, zmierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami, nową sytuacją, która zmieniła tryb naszej pracy, przestawiając  ją na tor nauczania na odległość. Dziękuję za zaangażowanie zawodowe, za podjęcie i sprostanie nowym wyzwaniom, za to, że byliśmy niezawodnymi przewodnikami dla naszych uczniów, wykazaliśmy się kreatywnością w pracy dydaktycznej, służyliśmy pomocą , nie tylko uczniom, ale także  rodzicom.

Przejście na system zdalnego nauczania było dla nas ogromnym wyzwaniem. Dziękuję za otwartość i pracę z wielkim poświęceniem.  Dziękuje, że otoczyliśmy pomocą i wsparciem praktycznie każdego ucznia. Niejednokrotnie w późnych  godzinach wieczornych odpowiadaliśmy jeszcze na maile uczniowskie, poprawialiśmy i odsyłaliśmy zadania. Niezłomnie podejmowaliśmy trud dotarcia do naszych  uczniów. A wiem doskonale, że nie zawsze było to łatwe. Nikt w nowej pandemicznej rzeczywistości nie pozostał bez naszej pomocy, wskazówek i rad.  Jestem przekonany, że wzbogaceni o nowe doświadczenia, jakie przyniosło ze sobą czasowe ograniczenie zajęć w szkole, będziemy inaczej patrzeć w przyszłość. Natomiast nowe narzędzia, metody pracy i zdobyte umiejętności oraz kompetencje pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą przez nas wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Edukacja na odległość nałożyła na nas wiele nowych obowiązków, była wielką próbą, bowiem w bardzo krótkim czasie musieliśmy przeorganizować swój warsztat pracy i dostosować się do nowych wyzwań i wymagań. Sprostaliśmy temu zadaniu. Zawsze jesteśmy  opoką, oparciem dla uczniów i ich rodziców. W szybkim czasie zdobyliśmy nowe umiejętności, kompetencje, doświadczenia i korzystaliśmy  z nich. Dostosowaliśmy doskonale metody pracy do wymogów czasu.

Jesteśmy zawsze otwarci na potrzeby środowiska, organizujemy sie z poświęceniem i energią nad motywowaniem uczniów do pracy. Nie zabrakło nam sił i energii do pracy z uczniami! Wielu z nich dzisiaj odbiera świadectwa z wyróżnieniem.  Pod naszym czujnym nadzorem uczniowie podejmowali się też dodatkowych zadań, przystępowali do prestiżowych konkursów odnosząc sukcesy.  Dokonania uczniów są wymiarem pracy
i zaangażowania nauczycieli. Uzyskane wyniki świadczą o profesjonalnym wykonaniu naszych obowiązków. Zdaliśmy egzamin na medal! Dziękuję.

Zwracam się też do pracowników administracji i obsługi dziękując za ogromne zaangażowanie w życie szkoły, podjęcie dodatkowych obowiązków związanych z jej funkcjonowaniem w dobie pandemii. Jestem wdzięczny za wytrwałość w trudnych chwilach i wyjątkową pozytywną atmosferę, jaką stworzyliście. Mimo zaistniałych ograniczeń udało się Wam sprostać wszystkim bieżącym zadaniom i wymogom w tak trudnym dla wszystkich czasie. Dzięki Wam placówka była przygotowana na nowe wyzwania, obowiązki i sprostała im doskonale.

 

Wszystkim pracownikom życzę spokojnego wakacyjnego wypoczynku, niech to będzie czas tak potrzebnego wytchnienia, odprężenia i relaksu.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach,

Karol Kołyszko