Obowiązki rodziców

Obowiązki rodziców

OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW W OKRESIE PANDEMII COVID-19

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W CHOJNICACH

Drodzy Rodzice od 1 września 2020r. podstawowym komunikatorem będzie  dziennik elektroniczny.

Od tego roku szkolnego każda klasa ma przydzieloną salę lekcyjną. Uczniowie będą uczęszczać do szkoły w myśl hasła:

TWOJA KLASA STANIE SIĘ TERAZ TWOJĄ MAŁĄ SZKOŁĄ

RODZICE:

1. Stosują się do procedur obowiązujących w szkole w okresie epidemii COVID-19.
  2. Są zobowiązani do podania wychowawcy klasy aktualnego numeru telefonu, wszelkich jego zmianach oraz odbierania telefonów ze szkoły, udzielania istotnych informacji o dziecku.
  3. Przekazują wychowawcy na bieżąco informacje o stanie zdrowia dziecka.
  4. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji to bezwzględnie nie przyprowadzają dziecka do szkoły oraz natychmiast informują o zaistniałym fakcie wychowawcę klasy.
  5. Przyprowadzają do szkoły wyłącznie zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych (w przypadku chorób, gdy dziecko stale przebywa pod opieką lekarzy dostarczają wychowawcy zaświadczenie lekarskie)
  6. Wyjaśniają i przestrzegają, aby dziecko nie zabierało do szkoły z domu niepotrzebnych przedmiotów, np. albumy, zabawki, inne książki niż podręczniki, itp.
  1. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust, zasłanianiu twarzy w przestrzeni publicznej i zachowaniu dystansu społecznego minimum 1,5 m odległości od innej osoby. (Każda sala została wyposażona w umywalkę, pojemnik na papier, mydło, płyn dezynfekujący oraz stosowne instrukcje. Rekomendujemy, aby każda klasa   w miarę możliwości zaopatrzyła się w dodatkowe środki higieny, np. ręczniki papierowe, itp.).
  1. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania oraz wyposażają dziecko w pakiet chusteczek higienicznych, które można przechowywać  w indywidualnej szafce ucznia i stale uzupełniać.
  2. Zaopatrują dzieci w butelkowaną wodę pitną (zakaz napojów energetyzujących) na cały dzień, ponieważ nie będzie działał sklepik szkolny oraz zostają wyłączone źródełka.

Na terenie szkoły obowiązują zasady:

- w szkole mogą przebywać tylko uczniowie będący na zajęciach lekcyjnych,

- rodzice (a w szczególności zasada dotyczy klas pierwszych) oczekują na swoje dzieci  przed budynkiem,

- w przypadku pilnej potrzeby skontaktowania się z sekretariatem, dyrektorem, nauczycielami rodzic bądź interesant telefonicznie uzgadnia termin spotkania w szkole,

- po uprzednim, umówionym spotkaniu interesanci wchodzą do budynku tylko wejściem C zachowując środki ochronne-  zachowując dystans społeczny pozostają w maseczkach, odkażając ręce płynem.