Ważny komunikat

Ważny komunikat

Komunikat Dyrektora Szkoły  z dnia 24 września 2020r. dot. COVID-19.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informuję, iż w związku z wykryciem COVID -19 u jednego z rodziców naszych uczniów, standardowo tj. niezwłocznie w dniu wczorajszym ok. godz. 12 00, podjąłem kroki wyjaśniające zaistniałą sytuację.

Skontaktowałem się w obecności wychowawcy klasy  telefonicznie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Chojnicach.

Złożyłem szczegółowe wyjaśnienia dotyczące sytuacji w jakiej znalazła się Nasza placówka,

Uzyskałem  następującą. informację, którą dzisiaj dwukrotnie potwierdzono w rozmowie z różnymi pracownikami chojnickiego Sanepidu, a mianowicie:

- Jeżeli uczeń bądź pracownik Szkoły jest na kwarantannie to ta sytuacja nie stanowi podstaw do zmiany sposobu nauczania w warunkach zagrożenia epidemiologicznego tj. zmiany jej ze stacjonarnej na hybrydową bądź  zdalną.

-  Aby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała zgodę  na zmianę sposobu nauczania, musiałyby być spełnione trzy kryteria:

1. Potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19 u pracownika bądź ucznia.

2. Większość pracowników na kwarantannie.

3. Ogólna sytuacja epidemiologiczna w rejonie.

Nadmieniam, że od początku pandemii jesteśmy "przez 24 godz. na dobę" pod nadzorem i w bezpośrednim oraz telefonicznym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chojnicach.

Na bieżąco analizujemy każdą zgłaszaną do mnie pośrednio lub bezpośrednio sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19 w celu podjęcia najbardziej skutecznych działań chroniących Nas Wszystkich, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.

Dbajmy o Siebie, zachowujmy dystans społeczny, zasłaniajmy usta i nos, dezynfekujmy ręce - pozdrawiam  serdecznie

dyrektor Karol Kołyszko