Szkolny konkurs na najpiękniejszy różaniec

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

NA „NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W CHOJNICACH

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec.

W związku z tym organizujemy konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów naszej szkoły.

„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”

Św. Jan Paweł II

Cele konkursu

Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej
i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1 - 8 Szkoły Podstawowej

Temat konkursu

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolna techniką, przy wykorzystaniu

najróżniejszych materiałów (np.: muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów na

wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność.

Termin

Ze względu na panującą pandemię prosimy o przesyłanie zdjęcia różańca na maila swojego katechety: siostra.rozalia@sp3.chojnice24.plkatarzyna.pakmur@sp3.chojnice24.pl, joanna.orlikowska@sp3.chojnice.pl, monika.wierzbicka@sp3.chojnice24.pl

do 19 października 2020 roku. Każde zdjęcie różańca powinno być odpowiednio podpisane
z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy.

Ocena prac

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 listopada. Zdjęcia wykonanych różańców zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

Organizatorzy: S. Rozalia, Katarzyna Pakmur, Joanna Orlikowska, Monika Wierzbicka