102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, upamiętnia wydarzenia dla polskiego narodu najważniejsze, bo nawiązujące do historycznych wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości  w 1918 roku.

W szkole jest to święto radości, patriotyzmu, wspólnego wspominania wydarzeń z historii Polski. Teraz, w dobie pandemii covid-19, kiedy jesteśmy w szkole tylko za pośrednictwem internetowych łączy,obchodzimy to święto nieco inaczej.

Pan Piotr Skorupski przygotował dla nas wirtualne spotkanie z historią sprzed 123 lat przypominające osobę Józefa Piłsudskiego, wielkiego polskiego działacza niepodległościowego.

spotkanie z historią - 11 listopada 2020

A my świętując odzyskanie niepodległości włączyliśmy się  dzisiaj do akcji śpiewania hymnu o symbolicznej godzinie 11:11. Zrobiliśmy to łącząc się do śpiewania w klasowych grupach. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał równie donośnie!

Święto Niepodległości uczciliśmy także swoją uczniowską pracą przystępując do VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Po październikowych eliminacjach szkolnych wiemy już, że pięcioro uczniów SP3 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego tego konkursu . Niestety, etap ten ze względu na panującą epidemię został przesunięty na styczeń 2021 roku. Tak więc w styczniu będziemy mocno trzymać kciuki za wielką poprawność ortograficzną naszych reprezentantów:

Wiktorię Kroplewską, 8a

Annę Piesik, 8e

Helenę Kornowską, 7a

Adriana Jażdżewskiego, 8e

Emiliana Gibowskiego, 8b

A dzisiaj zapraszamy do wspólnego wspominania obchodów narodowego święta w szkole sprzed pandemii. Galeria zawiera fotografie z lat 2011- 2020