25 listopada - rocznica nadania szkole imienia, przekazanie sztandaru

25 listopada - rocznica nadania szkole imienia, przekazanie sztandaru

25 listopada – rocznica nadania szkole imienia, przekazanie sztandaru.

Nasza szkoła nosi imię – PAMIĘCI KOLEJARZY CHOJNICKICH. Uchwałę o nadaniu szkole imienia podjęła Rada Miejska Chojnic na sesji w dniu 26 czerwca 1997 roku na wniosek całej społeczności szkolnej – Rady Szkoły, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3. Uchwała weszła w życie 25 listopada 1997 roku. W tym dniu uroczyście nadano szkole imię i przekazano sztandar. Wtedy też nastąpiło pierwsze ślubowanie uczniów na sztandar: „My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich ślubujemy na nasz sztandar sumiennie wypełniać obowiązki wynikające ze statutu szkoły, dbać o dobre imię i honor szkoły, i godnie ją reprezentować; wzorową postawą służyć ojczyźnie”. Podczas uroczystości nadania szkole imienia odsłonięto tablicę upamiętniającą ten ważny dzień.

Fundatorami sztandaru byli rodzice uczniów, pracownicy szkoły, młodzież, osoby prywatne, instytucje.

Każda kolejna  rocznica nadania imienia jest świętem obchodzonym w szkole, składamy kwiaty przy pomniku Pomordowanych Kolejarzy, spotykamy się w szkole na uroczystych apelach, na zajęciach nie ma odpytywania, rozstrzygane są konkursy Szkolnych Dni z Patronem.

Dzisiaj z okazji 23 rocznicy nadania szkole imienia zapraszamy do świętowania na naszej stronie internetowej. Przygotowaliśmy dla Was lekturę zarysu historii kolei w Chojnicach, notatkę o patriotycznym czynie kolejarzy chojnickich 1 września 1939 roku, film o historii naszej szkoły, galerie fotografii z lat II wojny światowej oraz zbiór starych fotografii dworca. Zapraszamy także do wirtualnego spaceru ul. Dworcową. Mamy również nadzieję, że sprawdzicie się w kolejowym dyktandzie, rozwiążecie bez kłopotu przygotowaną krzyżówkę oraz rebusy. Dla pewności podajemy także rozwiązania przygotowanych zabaw.

Czytajcie, obejrzyjcie materiały audiowizualne, bawcie się łamigłówkami!

To święto naszej szkoły, naszego patrona!

Fotografie pochodzą ze zbiorów udostępnionych w Internecie oraz zasobów szkoły.

Historia SP nr 3

Zarys historii kolei w Chojnicach

Czyn pamięci godny ... 1 września 1939 r.

Album - Kolej w latach II wojny światowej, pomnik Pomordowanych Kolejarzy

Album - kolej dawniej i dziś, zebrano fotografie dworca chojnickiego od najstarszych do współczesnych ujęć

Album - Spacer ul. Dworcową w Chojnicach. Warto spojrzeć na tę ulicę trochę z innej perspektywy. Fotografie pochodzą z roku 2008

Symbole SP nr 3