Dzielimy sie opłatkiem

| Opublikowane w: Aktualności
Dzielimy sie opłatkiem

Podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia lub w trakcie wieczerzy wigilijnej często zastanawiamy się, skąd pochodzą różne tradycje związane z tym czasem w roku. Wśród nich jest m.in. zwyczaj łamania się opłatkiem przed rozpoczęciem kolacji.

Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Symbolika chleba ma jeszcze inny wymiar: należy być jak chleb dobrym i jak chleb podzielnym. Wierzono też, że każdy, kto w Wigilię dzieli się opłatkiem, przez cały rok nie zazna głodu i będzie mógł chlebem lub inną strawą podzielić się z ubogimi.
Kochani Uczniowie, Drodzy Wychowankowie świetlicy, w tym wyjątkowym czasie dzielimy się z Wami opłatkiem w sposób duchowy. Życzymy Wam zdrówka, wymarzonych prezentów pod choinkę oraz żebyśmy mogli szybko spotkać się w szkole, w Nowym 2021 Roku.

wychowawczynie świetlicy