NOWY ROK – NOWE WYZWANIA

NOWY ROK – NOWE WYZWANIA

Jest styczeń, pierwszy miesiąc nowego 2021 roku. Cały czas trwa pandemia koronawirusa. Nadal nie możemy spotkać się w szkole, a mimo to postanowiliśmy, jako społeczność szkolna, zrobić w tym nowym roku coś dobrego. Nasza dyrekcja i nauczyciele, my – uczniowie wraz z naszymi rodzicami oraz przedszkolaki z naszego przedszkola ze swoimi rodzicami jako Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, od wielu lat angażujemy się w różne pomocowe akcje dla potrzebujących. W tym roku postanowiliśmy skupić się na pomocy jednej z chojniczanek. Jest to Oliwia, 13 – letnia uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5, cierpiąca na bardzo poważną chorobę - artrogrypozę. Jedynie bardzo kosztowne operacje i ciągła rehabilitacja mogą przyczynić się do normalnego jej funkcjonowania. Aby pomóc Oliwiii jej  mamie w zebraniu potrzebnych pieniędzy, zorganizowaliśmy kilka zbiórek:

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK – to robimy od wielu lat. To, co zebraliśmy już w tym roku szkolnym do tej pory, po uzgodnieniu z Panem Dyrektorem i Radą Rodziców, podzieliliśmy na dwie części. Jedną przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – uczniowie z klas młodszych oraz nauczyciele, w imieniu wszystkich zbierających uczniów, zanieśli do ogromnego WOŚP-owego serca, które stoi na terenie Chojnickiego Centrum Kultury. Drugą część przekażemy na rehabilitację Oliwii. Od lutego wszystkie zbierane w szkole i przedszkolu nakrętki będziemy przekazywać jako wsparcie właśnie dla niej.

ZBIÓRKA MAKULATURY – to nowa akcja w naszej szkole. W tym tygodniu zakończyła się pierwsza, szybka zbiórka makulatury pod nazwą „CENNY PAPIER dla Oliwii”. W ciągu tygodnia wspólnie udało się nam zebrać 460 kilogramów. Otrzymane ze zbiórki pieniądze, pozwolą na kolejne godziny rehabilitacji Oliwii.

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII – to też już robiliśmy, ale teraz zużyte baterie będziemy sprzedawać, dzięki czemu pomagać młodej chojniczance.

Zbiórka nakrętek, baterii i makulatury będzie trwać do odwołania. W każdej chwili można je przynosić do szkoły i przedszkola.

Poza akcjami, które odbywają się w szkole, nasi nauczyciele, rodzice i uczniowie
już od kilku miesięcy z zaangażowaniem biorą udział w licytacjach, które odbywają się na profilu facebookowym „Bazarek dla Oliwii”. Każdy, kto tylko ma ochotę, może przekazać na licytacje swoje fanty – niepotrzebne ubrania w dobrym stanie, zabawki i inne niepotrzebne nam rzeczy, które ktoś może kupić i w ten sposób zasilić konto Oliwii.

Pomóc możemy również poprzez drobne wpłaty na konto siepomaga, wysyłając SMS-yoraz przekazując swój 1% podatku, który mogą podarować nasi rodzice, nauczyciele i inni dorośli. Liczy się również każde udostępnienie zbiórki na Facebooku i inne sposoby zachęcania do wsparcia Oliwii. Im nas więcej, tym szybciej uda się zebrać potrzebną kwotę!

Wszystkim, którzy angażują się w pomoc Oliwii poprzez udział we wszystkich organizowanych akcjach
i zbiórkach, serdecznie dziękujemyJ

POMOCNICY OLIWII