Bezpłatna nauka programowania

Bezpłatna nauka programowania

Drodzy Rodzice i uczniowie,

w ten weekend wystartowały darmowe warsztaty “Koduj z Gigantami” w formie online, a już od 6 lutego zaczynamy zajęcia stacjonarne w wybranych miastach w całej Polsce.

Gorąco zachęcamy do przekazania informacji swoim uczniom i w szkołach o możliwości wzięcia udziału w naszym cyklicznym wydarzeniu. Zapisy wciąż trwają!

To już ósmy raz zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania, których celem jest zaprzyjaźnienie najmłodszych z nowymi technologiami i propagowanie nauki kodowania, jako umiejętności bardzo ważnej w ogólnym rozwoju dzieci oraz dającej świetne perspektywy na przyszłość.

Nasze warsztaty to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Zajęcia stacjonarne będą odbywać się w grupach max. 12-osobowych z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone przez trenerów w zamkniętych, małych grupach.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej. Tym razem, uczestnicy warsztatów będą programować świat swoich ulubionych bohaterów gier, ale nie tylko, w takich środowiskach, jak m.in:

• SCRATCH, MINECRAFT, MakeCode (uczestnicy 7 - 9 lat),
  • SCRATCH, APP INVENTOR (uczestnicy 10 - 12 lat),
  • C#, VISUAL STUDIO (uczestnicy powyżej 13. roku życia).

Zarejestruj się na warsztaty stacjonarne |      Zarejestruj się na warsztaty online

Aby wziąć udział w zajęciach, należy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół!

Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:

Powyżej 50 zapisanych uczniów - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

Powyżej 25 zapisanych uczniów - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

Liczbę zapisanych uczniów można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.

Natomiast na uczestników warsztatów czeka konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu.

Szczegóły konkursu znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku Koduj z Gigantami.

Pod tym postem konkursowym należy zgłosić pracę wybranego ucznia.

Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki!

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania informacji swoim uczniom oraz szkołom, aby wypromować wydarzenie praktycznych warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” i możliwości wzięcia w nich udziału, a także mieć okazję do zdobycia wartościowych nagród także przez szkołę.

Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT.

[Termin i lokalizację można uzupełnić na podstawie harmonogramu dostępnego na stronie www.kodujzgigantami.pl.]

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania @Koduj z Gigantami!

Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was! Na uczestników czeka konkurs, w którym nagrody otrzymuje autor zwycięskiego projektu oraz szkoła!

Zajęcia już wystartowały, ale wciąż możecie dołączyć i samodzielnie nauczyć się programować świat swoich ulubionych bohaterów gier komputerowych. Będziecie mieć okazję do kodowania w m.in. takich środowiskach, jak:

• SCRATCH, MINECRAFT, MakeCode (uczestnicy 7 - 9 lat),
  • SCRATCH, APP INVENTOR (uczestnicy 10 - 12 lat),
  • C#, VISUAL STUDIO (uczestnicy powyżej 13. roku życia).