"Szkoła przyjazna osobom niedowidzącym"

Z wielką przyjemnością i satysfakcją zawiadamiamy, że nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem o nazwie „Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym” wydanym przez  Kujawsko- Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.

Akcja, w której braliśmy udział, miała na celu głównie kształtowanie postaw społecznych wśród uczniów opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, jak i udzielania wskazówek do właściwej pomocy i zauważenie ich trudności.

PATRONAT HONOROWY nad kampanią objęli: Minister Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Poczta Polska S.A.