Olimpiada sześciolatków w ZSP 3

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Olimpiada sześciolatków w ZSP 3

7 czerwca 2018r. odbyła się XI edycja Olimpiady Sportowej dla Przedszkolaków.
W tym roku głównym organizatorem był Urząd Miasta Chojnice Referat Kultury i Sportu, współorganizatorami Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach, Straż Miejska w Chojnicach oraz Gmina Chojnice – Gminny Zespół Oświaty. Patronem medialnym był „Czas Chojnic”.

Miejscem rywalizacji drużyn była Hala Centrum Park w Chojnicach przy ul. H. Wagnera 1 oraz teren trawiasty przy Centrum Park, gdzie spotkało się 17 grup przedszkolnych (w tym 8 osobowe drużyny) z oddziałów przedszkolnych miasta i gminy Chojnice. Po raz pierwszy zaproszono całe grupy przedszkolne by mogły kibicować swojej drużynie.

ZSP nr 3 gościł przedszkolaków z: Silna, Nieżychowic, Nowej Cerkwi, Lichnów, Ogorzelin, Kłodawy, Pawłowa, Swornychgaci, Przedszkola Samorządowego „Skrzaty”, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Katolickiej w Chojnicach, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Przedszkoli Niepublicznych: „Misiowa Akademia”, „Bajka”, „Promyczek”, „Wesołe Przedszkolaki”. Wystąpili też gospodarze - drużyna z Przedszkola nr 3. Olimpiada rozpoczęła się uroczyście od powitania wszystkich dzieci i zaproszonych gości przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 pana mgr Karola Kołyszko. Swoją obecnością zaszczycili nas pani Dyrektor Delegatury w Kościerzynie Joanna Sawczyn, pani wizytator Eugenia Granowska oraz pani wizytator Aleksandra Łasicka, Dyrektor Wydziału Edukacji pan Grzegorz Czarnowski, Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger, a także dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 tj. panie wicedyrektor G. Matthes i Z. Myszka oraz wicedyrektor Przedszkola nr 3 pani D. Siluk.

Sam pomysł organizowania Olimiady Sportowej dla Przedszkolaków zrodził się 11 lat temu, a jego autorką jest pani Wiesława Koperska, która w tym roku wspólnie z wicedyrektor Przedszkola panią D. Siluk czuwały nad organizacją imprezy. Zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia, w którym uczestniczyło ponad 500 dzieci byłoby niemożliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Olimpiada została podzielona na dwie części:

I – konkurencje rozegrane w Centrum Parku,

II – wspólne zabawy na terenie trawiastym przy Centrum Parku Chojnice.

Dzieci popisywały się biegami, rzutami do celu, golami do bramki, jeździły na hulajnodze, wykonywały różnorodne slalomy z przeszkodami i zadaniami. Jedna z konkurencji została przygotowana przez Straż Miejską o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wszystkie konkurencje odbywały się przy ogromnym dopingu opiekunów, widowni i drużyn biorących udział w zawodach. Uczniowie z wolontariatu z SP3 dzielnie opiekowali się grupami przedszkolnymi. Pani pielęgniarka z SP3 wraz z wolontariuszkami czuwały nad bezpieczeństwem dzieci. Niezawodni sponsorzy jak co roku pamiętali o małych sportowcach – to od nich wszystkie dzieci otrzymały upominki.
Na wszystkie dzieci czekały wspaniałe atrakcje m.in.: animatorzy zabaw dziecięcych, zumba dla dzieci, Bractwo Rycerskie, zamki dmuchane, wata cukrowa, popcorn, orzeźwiająca lemoniada, kiełbaska z grilla, no i oczywiście, ku uciesze dzieci - lody dla ochłody! Całą imprezę uświetniły występy dzieci ze Szkoły i Przedszkola nr 3. Poszczególne grupy przedszkolne wykonywały dwa zadania czego podsumowaniem była nagroda Redakcji „Czasu Chojnic” oraz loteria fantowa.  Podczas zabawy nie było przegranych, każdy zespół świetnie wykonał przygotowane zadania sportowe.

Ostatecznie pucharowe miejsca zajęły zespoły:
I – Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 – Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach
II – Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Misiowa Akademia” – Puchar Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty
III – Przedszkolaki z Nieżychowic – Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Chojnicach.