Klasa sportowa

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia, Sport
Klasa sportowa

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem klasy sportowej, jednak wychowanie fizyczne pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Większa liczba zajęć sportowych pozwala rozwinąć zainteresowania i pozytywnie wpływa na cały organizm i stan zdrowia. W obecnej sytuacji jaką jest pandemia dzieci przede wszystkim potrzebują ruchu. Mimo dużego wysiłku fizycznego, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić się na nauce i przyswajaniu wiedzy.

Sport kształtuje charakter, rozwija pasję dziecka, motywuje do działania, uczy organizacji i buduje chęć samorealizacji. Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne i procentują w dorosłym życiu człowieka.

Co daje klasa sportowa :

- ruch, rozrywkę i zabawę

- 10 godzin zajęć z wychownia fizycznego

- 2 godziny basenu

- zajęcia z wielu dyscyplin sportowych m.in. lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, unihokej itp.

- gry i zabawy ruchowe

Dzieci, które chciałyby uczyć się w klasie sportowej na przełomie kwietnia/maja przejdą testy sportowe, które odbędą się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Bliższe informacje na temat rekrutacji i testów podamy na stronie internetowej.

Na podaniu o przyjęciu do szkoły proszę o zaznaczenie, że Państwa wyborem jest klasa sportowa.

W kwietniu odbędą się zajęcia pokazowe dla dzieci chcących uczęszczać do klasy sportowej. Osoby, które znaczą w formularzu chęć uczestnictwa do klasy sportowej poinformujemy telefonicznie bądź mailowo. Jeżeli ktoś nie jest jeszcze zdecydowany, informacje o tych zajęciach znajdzie na naszej stronie internetowej i facebooku. Dzięki tym zajęciom przekonacie się jak świetnie będziemy się bawić na naszych lekcjach.

Zapraszamy na film :)